4 کاری که باید در استانبول تجربه کنید!

4 کاری که باید در استانبول تجربه کنید!

بعد از قطعی شدن تصمیمتان برای سفر با تور استانبول، مطمئنا به این مسئله جامع برخوردید که بعد از رسیدن به مقصد چه کنید؟! قابل درک است، در حال وارد شدن به شهری بزرگ، (شامل دو قاره می باشد) هستید که خودش نیز دارای پیشنهاداتی از جمله بازدید از مساجد، بازارها، موزه ها و دستپخت های خارجی می باشد.

4 کاری که باید در استانبول تجربه کنید!

اولین پیشنهاد ما به شما، بازار ادویه است!

دومین بازار بزرگ سرپوشیده ای که بعد از بازار بزرگ استانبول می باشد. جایی که هر ادویه ای که دلتان بخواهد می توانید تهیه کنید، یا خشکبار، آجیل، قهوه ترک، برگ چای سبز، و حتی راحت الحلقوم های ترکی که آن ها را از دست ندهید.

دومین پیشنهاد ما گوش دادن به اذان بین مسجد آبی و حاجی صوفیا می باشد.

زیباترین اذانی که می توانید در استانبول بشنوید، میان مسجد آبی و حاجی صوفیا می باشد. یک موذن بخشی از اذان را در مسجدی می خواند و بخشی دیگر را موذنی دیگر در آن مسجد می خواند بسیار لذت بخش و محسور کننده است ، اگر فرصتی پیدا کردید که از آن منطقه دیدن کنید، تنها برای مدتی روی نیمکت نزدیک مسجد نشسته و فقط گوش دهید؛ بسیار گوشنواز است.

سومین پیشنهاد سوار شدن به ماشینی در خیابان قرمز است!

برای اینکه از چنین خیابانی دیدن کنید، خیابانی که نامش Istiklal است و برای رفتن به آنجا باید با ماشین بروید. پس سوار تراموا شوید و سفری کوتاه ولپذیر را برای خود در خیابانی زیبا و دیدنی رقم بزنید.

چهارمین پیشنهاد ما بسیار خوشمزه است، kumpir است؛ آن را امتحان کنید.

در واقع kumpir یک سیب زمینی پخته با شکمی پر از پنیر پیتزا و کره است که می توانید آن را با زیتون، هات داگ، ترشی، ذرت، نخود فرنگی، بلغور و یا غیره میل کنید؛ البته بستگی به سلیقه شما در طبخ این غذا دارد که می توانید به فروشنده بگویید. از لذت هایی که برای شما نام بردیم، سر باز نزنید و برای یک بار هم شده امتحان کنید. با آن ها خاطره ای به یادماندنی را برای خود بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *