تور ترکیه در تدارک این است که برای گردشگران برنامه ای بچیند تا از یک گورستان باستانی که به عنوان یک شهر در تور ترکیه می باشد، دیدن کنید.

شهر سیلیفکه همان شهری است که معروف شده به گورستان باستانی. بعد از اینکه از موضوع تور ترکیه قیمت آن مطلع شدید، دست به کار شوید که تا دیر نشده بروید سراغ یک دیدنی تاریخی. شهر سیلیفکه در ترکیه می باشد و در 9 کیلومتری شهر مرسین قرار گرفته و پایین یک تپه است. نمای بیرونی این مکان گردشگری یکم عجیب است و شاید هم ساختاری آشنا برای شما باشد. تپه ای که به آن می رسید با دژهای گوناگونی محصور شده و اینجاست که گورستان باستانی در آن قرار گرفته است. شهر سیلیفکه روی یک رودخانه قرار گرفته که اسمش هم جالی جاد نوس است و پلی هم که می بینید متعلق به سال 77 و یا 78 میلادی بوده که این روزها آن را پل گوک سو می خوانند. یادتان هست گفتیم اینجا به گورستان باستانی هم شهرت دارد، بله، علتش هم ویرانه هایی است که از معبد رومیان باقی مانده و متعلق به سال 200 میلادی است.تور ترکیهحالا اگر بخواهیم گورستان باستانی سیلیفکه را تکمیل کنیم، موزه های قوم نگاری و باستان شناسی در مسیر تاشوجو هستند، یک نگاهی بیاندازید، آثار باستانی جالبی دارد که متعلق به تاریخ ترکیه می باشند. پس جز جاذبه های گردشگری و اماکن دیدنی نیز به حساب می آیند. منطقه توکل سلطان هم مهمترین جاذبه این شهر به حساب می آید که بیش از 300 نوع پرنده دیده می شوند که از آن ها محافظت می شود. منطقه دمیر جیلی هم که سمت شمالی سیلیفکه است و جز دیدنی های باستانی اش هستند. در مسیر راه اوزون جابورج نیز مقبره هایی هستند که مربوط به اوایل دوران رومیان هستند.

شهر سیلیفکه

بعد از همه اینها به جایی باستانی دیگر می رسید که راهی کوهستانی هم در پیش دارد، به بخش روم باستانی Diocaesarea که از منطقه اوزونجا بورچ می رسید؛ تا فاصله 1200 متری اش هم سنگ قبر فقط می بینید. بین این مقبره ها بقایای معبد Zeus olbius هم دیده می شود که ازدوران یونان باستان تا به حال به جا مانده و بسیار دیدنی است. قنات های رومی و چشمه های زیبایش را نیز فراموش نکنید که بسیار زیبا می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.