گودال تو سوآ اوشن 

برای این که تابستانی شاد و با آرامش بسیار زیاد داشته باشید، هم چنین به سیستم عصبی خود استراحتی هم داده باشید، پیشنهادی که در این فصل گرما به شما می شود، سفر به مکان هایی می باشد که بتوان نیز جای خنکی را برای استراحت پیدا کرد. یکی از این مکان ها که این استراحت را برای شما به ارمغان خواهد آورد، گودال تو سوآ اوشن می باشد که می تواند این رویای آرامش بخش را برای شما به وجود آورد.

این مکان شباهت بسیاری به یک استخر آبی بسیار خوب دارد که نیز برای شنا هم استفاده می شود. گاه ممکن است مکان هایی را دیدن کنید که مکان قرار گیری این استخرهای شگفت‌ انگیز می باشند و شاید از خود استخر هم بیشتر جلب‌ توجه کنند.

گودال تو سوآ اوشن (To Sua Ocean) ، لوتوفاگا(Lotofaga) ، ساموآ(Samoa)
شاید با مجمع‌الجزایر ساموآ آشنایی نداشته باشید؛ مجموعه جزایر ساموآ در سال 1962 جدایی خود از نیوزلند را اعلام کردند و به نام ایالات مستقل ساموآ نامیده شدند.

گودال تو سوآ اوشن

نمایی از گودال تو سوآ اوشن

البته گودال تو سوآ اوشن را به نام ساموآی غربی نیز می‌شناسند. ساموآ از دو جزیره‌ی اصلی آتشفشانی به نام‌های آپولو (Upolu) و ساوایی (Savaii) تشکیل شده است و هم چنین شامل تعدادی جزیره کوچک‌ تر می باشد. محلی که استخر ذکر شده در آن واقع شده دهکده لوتوفاگا در ساحل جنوبی جزیره آپولوست.

این استخر شنای طبیعی گودال تو سوآ اوشن را این گونه معنی کرده اند، که “گودالی بزرگ برای شنا کردن” است و در حقیقت این توصیف اشاره ای دقیق به این مکان دارد. برای ورود به این استخر طبیعی لازم است که 30 متر پایین بروید؛ بستر این استخر آتشفشانی می باشد و شناگران می بایست برای ورود به آن از یک نردبان استفاده کنند. آب این استخر بسیار زلال و شفاف بوده و در عین حال خنک و باطراوت است، همچنین این استخر از عمق چندانی برخوردار نیست. این گودال به اقیانوس راه داشته و از آن تغذیه می‌شود و در نوع خود تجربه‌ای کاملاً متفاوت را در اختیار شناگران قرار می‌دهد.

بهترین زمانی که برای بازدید از جزایر ساموآ پیشنهاد می شود از ماه می تا نوامبر است (تقریباً خرداد تا آبان)؛ چرا که در این زمان وضعیت اقلیمی مناسبی بر این ناحیه حکم‌فرما می باشد. به علاوه جشنواره‌های متعددی برگزار می گردد که خود می توانند شرایط تفریح و سرگرمی را برای مسافران به ارمغان بیاورند.

برای رفتن به این گودال تو سوآ اوشن نیز ابتدا باید سری به نیوزلند زده و از آنجا به مقصد شهر آپیا مرکز ساموآ سوار هواپیما شد. گردشگران می‌توانند نهایت لذت را از شنا کردن در این گودال ببرند. البته همانطور که گفتیم بخشی از درآمد این جزایر از منابع گردشگری تأمین می‌شود؛ برای این استخر هم ورودیه‌ ای به مبلغ 15 دلار تعیین شده و در مقابل محیطی امن و راحت برای مهمانان مهیا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *