گندارمن مارکت

در انتهای قرن هفدهم میلادی، میدانی به نام لیندن مارکت در شهر برلین توسط یوهان آرنولد نرینگ، مطرح و ساخته شد. بازسازی این میدان دوباره در سال 1773 میلادی انجام شد که این کار توسط گئورگ کریستیان اونگرین به پایان رسید. این میدان زیبا و توریستی که با نام گندارمن مارکت شهرتی به دست آورده است، به دلیل داشتن اماکن تفریحی گوناگون نظیر سالن های تئاتر، بازار و همچنین موزه های تاریخی است که در این شهرت هم موثر بوده است که به تاریخ آن بر می گردد. در وسط میدان مجسمه فریدریش شیلر (شاعر آلمانی) قرار گرفته است.

گندارمن مارکت

کلیسایی در اطراف این میدان است که بسیار جالب می باشد و فرانسوی می باشد که نیز بسیار زیبا می باشد. این کلیسا در ضلع شمالی میدان واقع شده، و به عنوان نمادی تاریخی از جنبش پناهجویان فرانسوی است که ساخت آن در سال 1705 میلادی به اتمام رسیده است.

یک کلیسای آلمانی هم نیز در قسمت جنوب میدان قرار گرفته است که آن هم به موزه ای برای به تصویر کشیدن تاریخ آلمان، تبدیل شده است. یکی از زیباترین و عجیب و غریب ترین سالن های اپرا و تئاتر در این منطقه، سالن تئاتر شاو اِشپیل هاوس است که توسط معماری به نام کارل فریدریش طراحی و ساخته شده است. گفتنی است که در شرق میدان بازاری به نام مارک گِرافِن اِشتراسه واقع شده است که شامل مغازه های گوناگون و مکان های تفریحی می باشد.

گندارمن مارکت

گندارمن مارکت

برلین پایتخت آلمان، خود به تنهایی شامل مناظر بسیار زیبایی می باشد که هم چنین یکی از زیباترین مکان های دیدنی برای گردشگران به حساب می آید. دارای خیابان های پهن، بسیار زیبا و شیک و حتی سالن های فرهنگی و موسیقی هم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.