آژانس های هواپیمایی که مجری مستقیم برگزاری تورهای کشورهای مختلف می باشند، تور کوش آداسی را بسیار پیشنهاد می کنند و آن هم به دلیل لوکس بودن و زیبایی های بسیار این شهر می باشد که پیشنهاد می شود. برای معرفی کوش آداسی اینطور بایدشروع کرد که نام دیگر آن جزیره پرنده می باشد و در 71 کیلومتری شهرستان مرکزی استان آیدین قرار گرفته است. شهری در نوار ساحلی منطقه اژه که از شمال با سلجوق و پاموجاک همسایه است، از جنوب هم با شبه جزیره دیلک.

 کوش آداسی چگونه شهری است؟

البته گفتنی است از جمله مراکز مهم گردشگری ازمیر ،افس، مریم آنا، ملیت، دیدیم پاموک، کاله، مارماریس و بودروم هستند. اما بندر کوش آداسی هم به علت اینکه با جزیره یونانی ساموس نزدیک می باشد، به گردشگران ترکیه توصیه می شود تا از جذابیت های خاصی که در آن وجود دارد، دیدن کنند. بنادر کوش آداسی در ماه های بهار و تابستان که دارای قایق های تفریحی با ظرفیت 650 نفر است، بسیار شلوغ یم شود و بسیاری از سفرهای آبی که صورت می گیرد، توسط چنین قایق های تفریحی مدرن صورت می گیرد که بسیار مدرن و خاص می باشند؛ حتی با قایق های تفریحی و بازدید از بنادر آن، برای گردشگران خاطراتی به یادماندنی و شیرین را می سازد.

کوش آداسی را از شهرهای توریستی کشور ترکیه می دانند که در واقع بیشتر درآمد آن از راه همین صنعت توریسم می باشد. همان بنادر و کشتی ها و قایق های تفریحی که گفتیم باعث شده اند که به چنین شهر توریستی تبدیل شوند. علاوه بر بندرهای گفته شده، از دیگر صنایع توریسم تور کوش آداسی، پارک آبی آدالند می باشد که تفریحی مانند رافتینگ را در آن می توانید تجربه کنید. حتی در پلاژ و ساحل، اسب کرایه کنید و با اسب به داخل دریا رفته و تصاویری یادگاری با خاطراتی ماندگار بسازید. اوکوز محمد پاشا یکی از جاذبه های تاریخی و توریستی تور کوش آداسی است، که در سال 1618 از سوی صدر اعظم محمد پاشا ساخته شده است. سوراخ های توپ كه در ديوارهای بيرونی وجود دارد، به جهت دفاع از شهر در مقابل دزدان دريايی ساخته شده است. البته مسجد داخل قلعه نيز در سال 1618 از طرف صدر اعظم اوكوز محمد پاشا ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *