کلیسای درختی
کلیسایی بسیار زیبا بر روی دامنه های کوه آرنا می باشد که در حومه برموگا قرار دارد و در شمال ایتالیا می باشد، ساختار آن همانند قفسی  از تیرک های چوبی می باشد. این چوب ها طوری قرار گرفته اند تا ستون های داخلی، مانند خانه به نظر آیند. کلیسای درختی که کلیسایی بسیار زیبا و به ساخته طراح ایتالیایی «جولیانو مائوری» می باشد، تحت تأثیرگذارترین اثر معماری طبیعی بر روی زمین است.

داخل این کلیسای شبیه به قفس، هشتاد نهال ممرز کاشته شده است. به گفته این هنرمند معمار، در مدت 15 سال سازه‌های حمایت کننده این نهال‌ ها کم کم پوسیده و از بین خواهند رفت و ممرزها رشد کرده و یک کلیسای جامع کاملا طبیعی را به وجود می‌آورند.

کلیسای درختی

1. کلیسای درختی

مائوری در اواخر سال 2001 بود که پایه گذرای این کلیسا را به رسمیت اعلام کرد ولی خود در سال 2009 درگذشت. و تقریبا در سال 2010 بود که این کلیسا ساختش به اتمام رسید و حالا این کلیسا، بنای یادبود زنده‌ای برای قدردانی از کار او به شمار می‌رود.

کلیسا

2.کلیسای درختی در بهار

 این کلیسای جامع درختی، که شامل 42 ستون است، دارای یک باسیلیکا می باشد که 5 راهرو را تشکیل می دهند.

در این پروژه، از 1800 تنه درخت کاج و 600 شاخه درخت شاه بلوط استفاده شده است که توسط 6000 متر شاخه فندق، به روش‌های سنتی و محلی به هم بافته شده اند و به صورتی تنیده شده بسته شده‌ اند. با رشد درختان ممرز، آن‌ها سقفی طبیعی را تشکیل خواهند داد.

زیر بنای این مجموعه به اندازه 650 متر مربع می باشد که ساخت آن ماه ها طول کشیده است. کلیسایی که حدود 28 متر طول دارد و دارای عرضی به اندازه 24 متر می باشد، حتی بلندی آن به اندازه 5 تا 21 متر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.