کسیک مناره

کسیک مناره که در کلیسای کورکوت قرار گرفته است، یکی از بناهای قدیمی این شهر می باشد و جز مناطقی می باشد که می توانید از طریق تور آنتالیا از این مکان دیدن کنید.

در قرن پنجم میلادی بود که این بنا به نام مریم مقدس ساخته شد و در زمان بایزید دوم به دستور شاهزاده کورکوت این مکان به مسجد تبدیل شد، به همین دلیل از آن به نام مسجد کورکوت یا مسجد کبیر یاد می شود که از برترین دیدنی های ترکیه و جاذبه های گردشگری آنتالیا می باشد.

کسیک مناره

کسیک مناره

در نتیجه خسارتی که از آتش سوزی سال 1896 به مسجد وارد آمد و سوختگی قسمت چوبی بالای مناره آن، این مسجد را به مسجد مناره شکسته کسیک مشهور کرد که این مسجد یکی دیگر از جاذبه های ترکیه و دیدنی های آنتالیای ترکیه به شمار می رود.

تور آنتالیا

نمای کامل کسیک مناره

در واقع می توان این بنا را به معناي مناره های بريده شده دانست و این بود که در قدیم به عنوان كليسا از آن استفاده می شده است.  این مناره نشانگری از تاريخ كهن شهر می باشد كه شامل دوران بيزانس، سلجوقيان، رومی ها، عثمانی ها می باشد که تا به امروز هم محسوب می شود. زمانی که امپراتور، هادريان بعد از ميلاد در شهر (فاسيلين) از شهر آنتاليا ديدن كرد به افتخار ایشان دروازه ای با ستون های تزئين شده و سه طاق بنا شد. در آن دوران اين دروازه تنها راه ورودی به شهر بود. امروزه قسمت هایی از ديوار و دو برج دروازه را می توان در كنار بندرگاه دید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *