کاخ ییلدیز

در تور استانبول، می توانید با سفر به این شهر تجربه هایی از این شهر را به دست آورید که برای شما خاطراتی را به جای گذارد. یکی از این مکان های زیبا و دیدنی، کاخ ییلدیز می باشد که جز دومین کاخ بزرگ استانبول می باشد.

این کاخ تشکیل شده از بخش های مختلفی می باشد که هر کدام برای اهدافی خاص ساخته شده اند. هم چنین این کاخ متشکل از دربارها و یک مسجد نیز می باشد و در قرن 19 میلادی بوده است که این کاخ توسط سلطان عبدالمجید ساخته شده است، عبدالمجید دوم که در این کاخ اقامت داشته است.

کاخ ییلدیز

1. نمایی از کاخ ییلدیز

در این کاخ یکی از بزرگترین و مجلل ترین ساختمان هایی که سلاطین در آن اقامت داشته اند به نام ساختمان شاله قرار گرفته است. حتی باید گفت که این ساختمان ها داخل یک پارک می باشند که شامل گل هایی می باشد که از نقاط مختلف دنیا گردآوری شده اند.

این کاخ دارای منظره ای زیبا می باشد که نمایی از حاشیه تنگه بسفر را تشکیل داده است. البته چون این پارک بازسازی شده است، تنها قسمتی از پارک قابل بازدید می باشد. 

کاخ

2. نمایی از داخل کاخ

علاوه بر این که درباره سلطان عبدالمجید و این کاخ دیدنی گفتیم، گفتنی است که باز هم در ترکیه مناطق دیدنی بسیار دیگر می باشد که البته بیشتر به صورت کاخ و مسجد هستند که مورد پسند قرار گرفته اند و طرفداران خاص خود را دارا می باشند. و این کاخ جز آن آثار تاریخی می باشد که چشم هر بیننده و گردشگری را به خود جلب می کند و به این شهر می کشاند. حتی گفته شده است که این کاخ که دارای مسجدی نیز می باشد، مردم بسیاری به این محل آمده و عبادت می کردند.

پیشنهاد ما این است که از این کاخ زیبا دیدن کنید و لذت بسیار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.