کاخ کوچوک سو

از نقاط دیدنی و مکان های زیبای دیگر استانبول کاخ کوچوک سو را می توان نام برد که بسیار جذاب و زیبا برای گردشگران می باشد. حتی با نام دیگری به نام کاخ گوک سو هم آن را می شناسند.

علت نام گذاری این کاخ زیبا به این دلیل است که رودهایی در اطراف آن می باشد و به داخل تنگه بسفر ریخته می شود، پس از این رو می باشد که این نام را روی این کاخ نهاده  اند. این کاخ جذاب و دیدنی در اواسط قرن 19 میلادی بود که توسط عبدالمجید اول در استانبول ساخته شد. با گفته های ما درباره این کاخ، موضوع دیگری که مطرح است درباره گذشته آن می باشد که در ماه های تابستان از آن استفاده می شده است. اما برای دیدن آن حتما باید قبل از رفتن برنامه آن را بررسی کنید و سپس اقدام به رفتن کنید. معمولا روزهایی که برای بازدید در نظر گرفته شده است، همه روزه است به جز روزهای دوشنبه و پنج شنبه که می توانید این مکان را ببینید.

کاخ کوچوک سو

1. کاخ کوچوک سو

این کاخ زیبا که تصویر آن را مشاهده کردید، یکی از کاخ های تابستانی حکومت عثمانی بوده است و در بخش آسیایی استانبول واقع شده بود. این کاخ به دست یک فرد ارمنی و به سبک باروک ساخته شده است و با مرمر های ایتالیایی تزیین شده است. کاخ گوک سو دارای یک زیر زمین است و ساختمانی دو طبقه می باشد.

در بخش زیر زمین محل آشپزخانه سلطنتی و انبار بوده و طبقات اول و دوم محل اقامت خانواده سلطنتی بوده است که با بهترین فرش ها و پرده های دست بافت و لوستر های بوهم آلمان تزیین شده است.

کاخ کوچوک سو

2. تصویری از کاخ کوچوک سو

برای اینکه از این کاخ بسیار زیبا دیدن کنید و یا اینکه نقاط دیدنی دیگر را نیز بازدید کنید، بهترین پیشنهادی که به شما می توان داد این است که خانه ای را اجاره کنید و از تمام نقاط دیدنی و زیبای شهر به طور کامل بادید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *