کاخ پترهوف

روسیه دارای مجموعه ای بی نظیر از معماری ها و کاخ های زیبا و دیدنی می باشد. سنت پترزبورگ از جمله شهرهای روسیه می باشد که تعداد زیادی از این جاذبه ها و معماری ها را در خود جای داده است. کاخ ها و ساختمان هایی که هر بیننده ای را به یاد زمان های گذشته و تاریخ کهن روسیه می اندازد.

کاخ پترهوف نمونه ای زیبا و باشکوه از این معماری ها می باشد.زیباترین و معروف ترین عمارت سلطنتی که در شهر سنت پترزبورگ واقع شده است. این کاخ که دارای معماری داخلی و بیرونی زیبا و استادانه ای می باشد بر روی صخره ای ساحلی روبه پارک تحتانی ساخته شده است.


این مجموعه هنری و تاریخی زیبا در میان پارکی وسیع قرار دارد. اطراف این کاخ مجسمه های طلایی زیبا ، فواره و پاویون های کم نظری به چشم میخورد. فضای سبز این پارک زیبایی این کاخ را دو چندان کرده است. پترهوف از معروف ترین معماری های بیرون شهری است که به به دلیل وجود فواره های متنوع به پایتخت فواره ها معروف می باشد. مجموعه ای رویایی از آب و طلا ، مرمر و برنز ، گلکاری های با شکوه و چشم گیر و درختان قدیمی در این مکان خود نمایی می کنند.
سال ساخت این اثر به ابتدای قرن 18 میلادی برمیگردد. پطر کبیر از معماران و استادان برجسته قرن 18 این بنای تاریخی را بنیان نهاد. در اواسط قرن 18 کاخ پترهوف به مجموعه ای بی نظیر تبدیل شد که مورد علاقه و حیرت همگان چه روسی و چه غیر روسی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *