کاخ دولما باغچه از مکان های دیدنی ترکیه

کاخ دولما باغچه از مکان های دیدنی ترکیه

تور ترکیه علاوه بر اینکه ارائه کننده هتل های بسیار شیک و لوس می باشد، هم چنین برگزار کننده تورهایی است که برای گردشگری و بازدید از جاذبه های توریستی نیز استفاده می شوند. یکی از جاذبه هایی که ممکن است بسیاری درباره آن شنیده باشند و یا اینکه اصلا نامش به گوش کسی نخورده باشد، چنین مکانی کاخ دولما باغچه نام دارد. با دیدین کاخ دولما باغچه شاهد زیبایی ها بسیاری خواهید بود.

کاخ دولما باغچه از مکان های دیدنی ترکیه

برای اطلاعات بیشتر درباره کاخ دولما باغچه، گفتنی است که اضافه کرد در کنار زیبایی های، این کاخ به اندازه ۶۰۰ متر می باشد و در ساحل اروپایی تنگه بسفر قرار گرفته است. حتی کاخ دولما باغچه به صورتی است که قسمت بیرونی کاخ توسط سلطان عبدالمجید اول در اواسط قرن ۱۹ میلادی ساخته شده است. وارد کاخ که می شوید، سالنی بزرگ را مشاهده می کنید که با 56 ستونی که در آن قرار گرفته است، جلوه خاصی گرفته است و چلچراغی در این بین مشاهده می شود که شکیل و وزن آن 5/6 تن می باشد که با 750 لامپ هم که در اطراف به چشم می خورد، تزیین شده است و چشم هر بیننده‌ ای را خیره می‌ کند. در زمان‌های گذشته جهت گذران زمانی خوش برای ساکنین این کاخ پرندگان مختلف از اقساط نقاط جهان گردآوری و نگهداری می‌ شده است.
تمامی ساعت‌ های كاخ که بر روی ۹:۰۵ متوقف هستند، ساعتی كه موسس جمهوری ترکیه، آتاتورک، در این کاخ در تاریخ 10 نوامبر 1938 دیده از جهان فرو بست.

اما نكته ای که باید یادآوری کرد، این است که راهنمایان كاخ گروه‌ های بازدیدكنندگان را به كاخ راهنمایی می‌ كنند. این تور‌ها در ساعات پر بازدید هر 5 دقیقه یک بار و در ساعات معمولی‌ تر هر 25 دقیقه یک بار هستند. تور كامل حدود 2 ساعت طول خواهد کشید. فراموش نکنید که در روز ساعات بازدید حتما بروید، به دلیل اینکه روز‌های دوشنبه و پنج‌شنبه تعطیل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *