ژاپن به جمع کشور های سازنده هواپیما پیوست

در این پست موضوعی را برررسی می کنیم با عنوان، ژاپن به جمع کشور های سازنده هواپیما پیوست، که همه شما متعجب خواهید شد.

 

ژاپن به جمع کشور های سازنده هواپیما پیوست

ژاپن به جمع کشور های سازنده هواپیما پیوست

 

ژاپن پس از نزدیک به نیم قرن، برای نخستین بار در روز شنبه، ۲۶ مهر ماه، هواپیمایی مسافربری ساخت آن کشور را، در حالی‌که هدفی بلندپروازانه برای رقابت با ابرقدرت‌های اصلی این صنعت دارد، رونمایی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی، که هواپیمای «نسل نوی» خود را عرضه می‌کند، بنا دارد آنها را تا سال ۲۰۱۷ میلادی به دست مشتریان خود برساند. هواپیماهایی که در مصرف سوخت بهینه‌سازی شده و به گفته این شرکت «آسایش بیشتری» برای مسافران تامین خواهند کرد.

از دیگر اخبار جدید این عنوان خبری ژاپن به جمع کشور های سازنده هواپیما پیوست؛ به ادامه توضیحات در زیر می رویم.

این جت با گنجایشی کم‌تر از ۱۰۰ مسافر، دومین تلاش ژاپن برای ورود به صنعت هوایی تجاری محسوب می‌شود.

این کشور در دهه ۱۹۶۰ تلاشی مشابه را برای ساخت هواپیمای ۶۴ نفره آغاز کرد؛ تلاشی که -به گزارش رویترز- در نهایت با ساخت تنها ۱۸۲ پرنده با شکست روبه‌رو شد.

میتسوبیشی رقیبانی در برابر خود خواهد داشت که تقریبا صنعت هوایی تجاری کوتاه و میان‌برد را به طور گسترده‌ای در کنترل دارند؛ شرکت برزیلی  امبرائر و شرکت کانادایی بومباردیر. در عین حال دو شرکت بزرگ هوایی دیگر یعنی ایرباس اروپایی، بوئینگ آمریکایی نیز همچنان صدرنشین سازندگان هواپیما هستند.

خبرگزاری فرانسه با بیان ژاپن به جمع کشور های سازنده هواپیما پیوست، می‌گوید شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی با نیم‌نگاهی به المپیک ژاپن در سال ۲۰۲۰ است که هواپیماهای کوتاه-میان‌برد خود را طراحی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *