بالاخره به تایلند سفر کنیم یا خیر؟

چیزهایی که باید از تور ارمنستان بدانید!

اگر بخواهیم به طور کلی از تور ارمنستان و این کشور زیبا برای شما بگوییم، این طور شروع می کنیم که ایروان پایتخت ارمنستان، شهری خطرناک نیست. شاید به گوشتان خورده باشد که شهری با سابقه جیب بری و سرقت است، اما اشتباه شنیده اید؛ به خصوص اینکه اگر گردشگری در آن جا رفت و آمد داشته باشد، چنین اتفاقی غیر ممکن است. پس در هر صورت چه به کشوری مانند ارمنستان سفر کنید، چه کشورهای دیگر، حتما دقت داشته باشید و مراقب باشید. با استفاده از عقل سلیم، هنگامی که در خیابان ها در رفت و آمد هستید، به خصوص در شب، حتما حواستان باشد. نکته ای که در نظر داریم بیشتر به زنان مربوط می شود که در این شرایط حتما حواسشان باشد.

چیزهایی که باید از تور ارمنستان بدانید!

بعضی از مردم هستند که در فرودگاه بین المللی زوارتنوتس از شما می پرسند در صورتی که نیاز به تاکسی دارید با آن ها همراه شوید. حتی شما را تا نزدیک تاکسی اسکورت می کنند و ادعا دارند که از تاکسی فرودگاه هستند، و با این کار از شما یا هر مسافر دیگری هزینه ای دو برابر یا سه برابر کرایه اصلی می طلبند. هرگز گول چنین افرادی را نخورید، به دلیل اینکه هزینه اصلی یک تاکسی فرودگاه در ایروان 2000 و یا 3000 درام است نه اینکه 10000 درام پرداخت کنید. به این صورت است که بسیاری از توریست ها در این باره گول می خورند و سرشان کلاه می رود. اگر به دنبال این هستید که از چنین مخمصه ای به دور باشید، به پلاک ماشین نگاه کنید، در صورتی که زرد بود و یا اینکه اولش یک عدد 3 رقمی است (نه دورقمی) ، همان تاکسی است که باید با آن مسیر خود را ادامه دهید. در نظر داشته باشید که هر 1 کیلومتر 100 درام است اما 5 کیلومتر اولی که طی می شود، باید 500 درام پرداخت کنید.(حتی اگر دو کیلومتر طی شده باشد)

برای اینکه در ایروان مریض نشوید، به دستورات زیر عمل کنید!

هر کدام از توریست هایی که تجربه سفر به ایروان را داشته اند، می دانند که باید خوب بخورند، اما نه اینکه زیاده روی کنند. نکته جالبی که درباره ارمنی ها وجود دارد، وقتی مهمان آن ها هستید، آنقدر از شما پذیرایی می کنند تا زمانی که دیگر قادر به خوردن نباشید. به طور کلی غذا در ارمنستان سالم است، حتی اگر در بین راه غذا میل کنید. اما با این وجود نگرانی های کوچکی درباره سالم بودن غذا وجود دارد.

آب شیر هم سالم است، آن هم به دلیلی است که مستقیما از کوه می آید، باز هم با این وجود به دلیل نگرانی هایی که در سفر وجود دارد، ممکن است آب معدنی نیز تهیه کنید. هم می توانید آب گازدار تهیه کنید و یا آب معمولی که در دکه های کنار خیابان هم به فروش می رسد. هم در اطراف شهر می توانید تهیه کنید و هم از پایتخت خرید کنید.

سیگار کشیدن در مکان های عمومی ممنوع است. ولی جالب است بدانید که این کشور مقام بالاترین نرخ مصرف سیگار را در اروپا دارد.

ارمنی ها هم زندگی شان بسیار شبیه به روش زندگی اروپایی ها می باشد. اینکه جای خود را به سالمندان، در وسایل نقلیه عمومی بدهید، کار بسیار معمولی می باشد. حتی دیده می شود که مردها جای خود را به خانم ها می دهند تا بنشینند. حتی در هنگام وارد شدن به قطار، مترو، اتوبوس و غیره به رسم احترام ابتدا اجازه می دهند که خانم ها وارد شوند. نکته جالب دیگری که در نظر باید داشته باشید، هنگام بازدید از کلیسا نباید لباس های کوتاه مانند دامن های کوتاه، شلوارهای کوتاه، یا لباس های بدون آستین و غیره به تن داشته باشید. روشن کردن شمع یک سنت بسیار زیبا است که البته اختیاری است. هم چنین فراموش نکنید در کلیسا بسیار آرام صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.