چیانگ مای

چیانگ مای منطقه ای ساکت و سرسبز و بسیار زباتر از پایتخت اتایلند می باشد. این منطقه که به قطب شمال تایلند معروف است دارای مناظر طبیعی و جاذبه های گردشگری است که چشم هر بیننده ای را به خود جلب میکند.این شهر در سال 1296 تاسیس شد و از قدمت بالایی برخوردار است.

مناطق گردشگری چیانگ مای

شهر چیانگ مای دارای فرهنگ و تاریخ غنی می باشد. معبد وات فراتات دو سوتپ که در سال 1382 ساخته شد و از زیبا ترین و بزرگترین معابد تایلند محسوب میشود یا معابد وات فراسینگ و فرا تات دوی و معبد چیانگ من که جزء بترین و زیباترین معابد محسوب میشوند همه در این شهر قرار گرفته اند.ساختمان های چوبی با ساختاری زیبا و فضای سبز اطراف این ساختمان ها همه به زیبایی این شهر افزوده اند.جنگل های سرسبز چیانگ مای با انواع پوشش های گیاهی و جانوری و برکه های زیبا و چشم گیر از جمله جذابیت های چیانگ مای محسوب می شوند.این منطقه دارای موزه های فراوانی است که آثار فرهنگی و تاریخی زیادی در آن به معرض دید عموم گذاشته شده است.موزه ملی چیانگ مای ، موزه سکه شناسی ، موزه حشره شناسی و بسیاری دیگر از جمله این نمایشگاه ها می باشد. مسافران و گردشگران با مراجعه به این نمایشگاه ها می توانند با آداب و رسوم و تاریخ کهن تایلند بخصوص چیانگ مای آشنا شوند.

این شهر جایگاه انواع پوشش های گیاهی خصوصا باغ های گل می باشند. باغ گل های ارکیده و سمبل از جمله گل هایی هستند که در این شهر پرورش و نگهداری می شوند. در این نمایشگاه ها و باغ های گل شما میتوانید از گل هایی که شاید نظیر آنها را در هیچ جای دیگر یافت کنید دیدن کرده و اوقات خوشی را برای خود و خانواده خود رقم بزنید.همچنین در چیانگ مای فستیوال های گوناگون و مختلفی برگزار می شودکه از جمله آنها می توان به فستیوال صنایع دستی سانکامپانگ و چتر بو سانگ ، فستیوال گل چیانگ مای ، فستیوال یی پنگ و لوی کراتونگ اشاره کرد. در این فستیوال ها که طرفداران زیادی دارند که به همراه آتش بازی ، لباس های سنتی و رژه می باشند از جذابیت های این فستیوال ها محسوب میشوند.

تفریحات چیانگ مای

نفریحات و فعالیت های مختلفی در چیانگ مای وجود دارد که به بهتر شدن سفر شما کمک میکنند. زیپ لاین ، کوه نوردی ، سینما ، آکواریوم ، قایق سواری و دوچرخه سواری از جمله این تفریحات می باشند. همچنین در این منطقه ورزشهایی مانند ایروبیک ، کریکت ، تنیس ، یوگا و موتای برگزار می شوند که شما می توانید در این ورزش ها شرکت کرده و از آنها لذت ببرید. شهر چیانگ مای مقصد بسیاری از گردشگران می باشند. افرادی که میخواهند سفری متفاوت را تجربه کنند و با رویداد ها و فستیوال ها و تفریحات تازه آشنا شوند به چیانگ مای سفر میگنند. اقامتگاه ها و هتل های این شهر از بهترین هتل های تایلند می باشند که امکانات زیادی به مسافران خود ارائه می دهند. اگر به دنبال تجربه ای نو هستید به چیانگ مای سفر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *