گزیده ای از جذاب ترین های تور استانبول و تور آنتالیا!

چند نکات بهداشتی در سفر که باید در نظر بگیرید!

در سفرهایی که با تورهای مختلف دارید، که از جمله می توانند تور ارمنستان و یا تور ترکیه باشند، شاید بسیار شنیده باشید که رعایت بهداشت در آنجا بسیار مد نظر است. حتی ممکن است هواپیمایی که انتخاب می کنید، به شما بروشوری مبنی بر نکات بهداشتی و رعایت آن در طول سفرتان که حال می تواند یا همین تور ارمنستان و یا حتی تورهای دیگر باشد، را به شما یادآور می شوند، که باید به آن توجه داشته باشید.

چند نکات بهداشتی در سفر که باید در نظر بگیرید!

یکی از همین نکته ها که باید در نظر داشت، دستشویی هواپیما است!

آلوده ترین مکان در داخل کابین هواپیما سرویس بهداشتی آن است. علتش هم این است که در هر پرواز صدها نفر از این فضای محدود استفاده می کنند و حتی گاه می شود که از دو یا سه دستشویی به صورت مشترک استفاده می کنند. طبیعی است که این مساله باعث آلودگی این مکان می شود و حتی افزایش هم پیدا می کند. بسیاری هم هستند که اصول بهداشتی را کمتر رعایت می کنند، حال یا می توانند بیمار باشند که همه این ها خود شروع آلودگی یک مکان کوچک هستند. فضای محدود دستشویی باعث می شود که فرد نتواند به خوبی دست های خود را با آب و صابون بشوید بنابراین انواع وسیله هایی که همگی مجبور هستیم به آن ها داخل این فضای محدود دست بزنیم دارای آلودگی زیادی خواهند بود.

ممکن است از این قضیه واهمه داشته باشید و بترسید! اما نگران نباشید، برای هر مشکلی راه حلی هم می باشد. استفاده از دستمال های مرطوب برای باز و بسته کردن در سرویس های بهداشتی، ضدعفونی مرتب دست با اسپری های مخصوص کیف و به خصوص قبل از خوردن غذا شرکت های هواپیمایی طبق قوانین عمومی IATA موظف به رعایت نکات بهداشتی داخل کابین هواپیما هستند، اما به دلیل کثرت کار و کمبود وقت شاید به خوبی این کار انجام نشده باشد. بنابراین با استفاده از یک دستمال مرطوب خودتان این اقدام را انجام دهید.

شاید باورتان نشود، اما دومین مورد آلودگی صندلی هواپیما می باشد!

صندلی هواپیما را باید در مقام دوم از نظر آلودگی و انتقال بیماری قرار دارد! پس قبل از نشستن فراموش نکنید که صندلی تان را ضدعفونی کنید. دو قسمت اصلی صندلی یعنی دسته ها و سینی های مخصوص غذا موارد بسیار مهمی هستند. شرکت های هواپیمایی طبق قوانین عمومی IAT موظف به رعایت نکات بهداشتی داخل کابین هواپیما هستند، اما باز هم به خاطر ازدیاد جمعیت و نیز کمبود وقت ممکن است همه موارد رعایت نشود. در مواقع ضروری به کتابچه ها و وسایل داخل سبد جلوی صندلی خود دست نزنید. این وسایل هنگام هر پرواز بارها مورد استفاده دیگران قرار گرفته و شما از سلامتی آنها آگاه نیستید به همین دلیل می تواند با سطح بالایی از آلودگی همراه باشند و این آلودگی را به بدن شما انتقال دهند. خطر ابتلای مسافران به بیماری هایی که از طریق هوا منتقل می شوند در طول سفرهای هوایی بسیار بیشتر از شرایط عادی است. سرخک، آنفلوآنزا و سرماخوردگی از شایع ترین این بیماری ها هستند که می توانند سفر شما را واقعا خراب کنند.

پتو و بالشی که در هواپیما استفاده می کنید، یکی از موارد انتقال بیماری هستند.

رتبه سوم انتقال آلودگی به بالش و پتو داخل هواپیما اختصاص دارد. البته طبق قوانین جدید هواپیمایی این گونه وسایل باید صرفا به صورت یکبار مصرف در اختیار مسافران قرار گیرد اما برخی از این شرکت ها قادر به تامین هزینه های این کار نیستند و شاید در خوش بینانه ترین حالت روزانه این تعویض را انجام دهند. بنابراین بیشترین مرکز تجمع ویروس خواهند بود چون طی یک روز این هواپیما شاید صدها مسافر را جابه جا کرده باشد. بهترین روش استفاده از پتو و بالش یکبار مصرف و اختصاصی شماست که باید نمونه های سفری آنها را در کیف دستی تان حمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *