تور ترکیه استانبول

چقدر مردم استانبول را می شناسید؟

سوالی که قبل از هر سفری با تور استانبول برای هر گردشگری ایجاد می شود، درباره اقلیت های مردم استانبول می باشد که از چه دسته ای می باشند. در واقع ریشه شهرنشینی در چنین کلان شهری را باید این طور تعبیر کرد که توسط بسیاری از جوامع مختلف دیگر شکل گرفته است. اغلب جمعیت آن را ترکان کشور ترکیه تشکیل داده اند و تقریبا مسلمان هستند. اگر شنیده اید که بزرگترین شهر ترکیه به حساب می آید به دلیل شامل بودن کردهای مهاجر ترکیه است که به اینجا آمده اند و دلیل این مهاجرت، نرخ بیکاری است. اقلیت‌ های مذهبی هم عبارتند از کلیسای مسیحیان شرقی ارتودکس، کلیسای وابسته به پاپ ارمنیان مسیحی (ارامنه) و یهودیان سفاردی در دهکده‌های کوچک شهر، ارمنیان، یهودیان و یونیان ساکن هستند.

چقدر مردم استانبول را می شناسید؟
زندگی روزانه در آنجا به چه صورت می باشد؟

اگر تور استانبول را برای سفر به ترکیه انتخاب کردید، پس از فرهنگ آن هم باید در اطلاع باشید. از جمله فعالیت فرهنگی، جهانگردی و تجارت و بازرگانی می باشند. در حالیکه، رشد جمعیت، ترافیک، جلوگیری از تخریب خانه سازی، تجدید و نوسازی تاریخی ساختمان‌ ها و عمارات و طراحی کردن یک جاده حمل و نقلی سوم به بوسفروس به طور ممتد، به وجود خواهد آمد. اگر این شهر هم چنان توانسته است زندگی روزانه رنگارنگی را برای مردم به وجود آورد، بلکه یکی از دلایل چنین امری، دقت بسیار در نگهداری روم، روم شرقی و عمارت‌ های ترکی است. پایتخت ترکیه که بسیار محبوب است، در بسیاری از زمینه ها توانسته است نیاز مردم را تامین کند. در مواقعی هم چون تجارت، پذیرایی، سرگرمی، فرهنگی، آموزشی، خرید، جهانگردی و هنری که بسیار پر طرفدار هستند.

تاثیر جمهوری ترکیه بر پایتخت شدن چنین شهری چه بوده است؟

زمانی که جمهوری ترکیه در سال ۱۹۲۳ تشکیل شد، پایتختش از استانبول به آنکارا تغییر پیدا کرد. اما هم چنان به عنوان مرکزی برای تجارت و صنعت ترکیه به حساب می آمد و نیز بزرگترین شهر ترکیه بود. در دوره جمهوریت که از روز 28 مارس سال 1930 اداره پست واقع در ترکیه از تمام کشورها درخواست کرد که در مکاتباشان از نام استانبول برای شهر استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.