جاذبه-های-توریستی-آنتالیا

سوال خیلی از ما شاید باشد. اینکه چرا تور آنتالیا انقدر گردشگر دارد و طرفدارانش روز به روز نه کمتر بلکه بیشتر می شوند. خب یکی از علت های اصلی ممکن است این باشد که جاذبه های گردشگری آنتالیا بسیار زیاد است، یا اینکه هتل های آنتالیا بسیار مجهز و خوب هستند و خیلی دلایل دیگر که شاید موجب چنین اتفاقی شوند. ما چند نمونه از این دلایل آشکار را برای شما آورده ایم که مطمئنیم شما هم وسوسه خواهید شد نه برای بار دوم و سوم، حتی بیشتر هم به دیدن این شهر پر از جذابیت بروید.

 زیباترین مکان های آنتالیا کجاست؟

روستای دیلک کایا Dilek Kaya Village

روستای باستانی دیلک کایا در شمال رودخانه جیحان قرار دارد. از مکان های دیدنی این روستا می توان به شهر رومی و کاخی زیبا اشاره کرد. در موزه کوچک موجود در آن ۲ نمونه از هنر موزائیک کاری ترکیه که در آن زمان در حمام های رومی استفاده می شده، وجود دارد .

رودخانه کوپروچای Karrueche

در هرجای آنتالیا در کنار رودخانه ها، آبادانی و طبیعت زیبا به چشم می خورد. رودخانه کوپروچای از کوه های توروس سرچشمه گرفته، بعد از گذر از تنگه های باریک و پر پیچ و خم بسیار طبیعی و زیبا از مسیر جنوبی سریک به دریای مدیترانه می ریزد. دو طرف رودخانه عمود و قائم است که بالا رفتن از آن تقریباً غیر ممکن است، رودخانه کوپروچای که از آب های زیر زمینی گودال های باریک

تغذیه می شود، یکی از زیباترین مناظر ترکیه را تشکیل می دهد. در کنار این خصوصیات، قرار گرفتن شهر تاریخی ) Zerk ( درغرب رودخانه و در بین اراضی زیبا، قلعه های کنار رودخانه، برآمد هگی ها، پل های متعلق به دوران روم باستان و راه های قدیمی آنتالیا اهمیت رودخانه را بیشتر کرده است.

شهرک سا کلی کنت Saklikent Town

این شهرک در فاصله ۵۰ کیلومتری آنتالیا، شهری است ایده آل برای ورزش های زمستانی. این شهر در قسمت شمالی منطقه باتاق های کوهستانی با کیرلی و در ارتفاع حدود ۱۹۰۰ – ۱۷۵۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. در ماه های مارس و آوریل عاوه بر اینکه شما می توانید صبح هنگام در این ارتفاعات به ورزش مفرح اسکی بپردازند، این امکان را خواهید داشت تا غذای مورد دلخواه را که شاید

خوراک ماهی باشد در این محل میل کنید. سپس در ارتفاعات پایین تر به ورزش موج سواری و شنا پرداخته و در صورت تمایل حمام آفتاب بگیرید. به عاوه شما می توانید قسمتی از وقت خود را به تماشای پارک حفاظت شده دوزلرچالی که در منطقه شمالی آنتالیا قرار دارد بگذرانید. هم چنین از نزدیک حیات وحش این نطقه که شامل حیواناتی چون آهو و بزکوهی می باشد را تماشا کنید.

شهر باستانی میرا MIRA – An Ancient City

از دیدنی های آنتالیا، شهر باستانی میرا یا به تعبیر امروزی آن شهر دیمره و یا کاله ست. این شهر در فاصله ۲۵ کیلومتری منطقه غربی فی نیکه قرار گرفته است. تاریخ بنای این شهر به سالهای ۵۰۰ قبل از میلاد بر می گردد. در این شهر مقبره های سنگی زیادی وجود دارد که با حکاکی های زیبای روی آن و همین طور منظره مشرف به تئاتر سنت نیکولاس جذابیت های فراوانی را برای توریست ها ایجاد می کند. قدمت این مقبره های سنگی حکاکی شده به قرن چهارم قبل از میلاد بر می گردد. سنت نیکولاس شخصی بود که در پاتارا زاده شد. وی در طول قرن چهارم میلادی اسقف شهرآمیرا بوده و در سال ۳۴۵ در آن شهر نیز دیده از جهان فرو بست. همه ساله در ماه دسامبر مجلس یادبود سنت نیکولاس در شهر باستانی لیسییا و در ساحل آفتابی دریای مدیترانه برگزار می گردد. این مراسم به نوبه خود توجه بسیاری از جهانگردان را به خود جلب می نماید. پیشنهاد می کنیم حتما از این شهر زیبا دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.