پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی

یکی از جاذبه هایی که مسافران و توریست های اهل هیجان در دبی به شدت به آن علاقمند هستند و سعی می کنند در هر مسافرت به دبی یکی دوبار شاید هم بیشتر این پیست را تجربه می کنند شاید شما بارها به دبی رفته باشید و این مرکز را ندیده باشید اما با توصیف امروز ما حتما سری بعد به این مکان خواهید رفت.می توان گفت که پیست اسکی دبی کمی عجیب غریب است . حتی در روزهایی که شهر بالاترین دمای خود را تجربه می کند ، این سرزمین زمستانی سرپوشیده ی عجیب و غریب همچنان پوشیده از برف های پودری تازه است. پیست اسکی دبی، اولین پیست اسکی سرپوشیده در خاورمیانه می باشد که در قلب بیابانهای دبی در سپتامپر 2005 ساخته شده است. پیست اسکی دبی توسط شرکت مجید آل فاطیم از ثروتمدان دبی اداره می شود. فضای پیست اسکی دبی 22500 متر مربع بوده که حداکثر ارتفاع آن 85 متر و پهنای آن 80 متر می باشد كه البته این فضا برای اسكی بوده و قابلیت پذایرائی از 1500 اسكی باز را نیز دارد. در صورتی که صرفاً تمایل به استفاده از یك محیط برفی و سرد را در گرمای 50 درجه دبی دارید، می توانید از فضای3000 متر مربعی پارك برفی استفاده نمائید. پیست
طولانی ترین پیست آن ۴۰۰ متر طول دارد و بیش از ۶۰ متر ارتفاع دارد که باعث میشود این پیست اولین پیست سرپوشیده در دنیا در نوع خود باشد.اسکی بازان و اسنوبورد سواران با هر سطح توانایی از این شیب های مختلف لذت خواهند برد و همچنین اسنوبورد سواران میتوانند با استفاده از لوله ی ۹۰ متری ای بر روی مهارت های نمایشی شان تمرین کنند.کودکان و والدین مشتاق هم میتوانند در پارک برفی که بزرگترین پارک برفی سرپوشیده در دنیا با مساحت ۳۰۰۰متر است،تفریح کنند.لازم نیست که شما نگران تجهیزات یا لباس برای اسکی باشید.اسکی دبی فکر همه جا را کرده و به میهمانانش لباس زمستانی و تجهیزات اسکی و اسنوبورد سواری میدهد.شما با اسکی سواری به پایین شیب میرسید و با استفاده از تله کابین مجددا به بالای شیب میایید.
برای سرد نگه داشتن این پیست در دل گرما از یکی از پیشرفته ترین سیستم های خنک کننده دنیا استفاده می شود. اما چگونه اینکار امکان پذیر است؟

پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی

در اینجا هر شب با استفاده از تکنیک های شگفت انگیز مهندسی و یک ترکیب شیمیایی هوشمندانه برف تولید می شود. برف پاش هایی که روی سقف پیست نصب شده اند همه کاره هستند. 27 آب پاش مهی تشکیل شده از قطرات ریز آب را به هوا می پاشند و سپس ذرات ریز یخ را بیرون می ریزند ذراتی آنقدر ریز که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند.
ذرات یخ برای قطرات ریز آب حکم آهن ربا را دارند قطرات آب به همدیگر می چسبند و بلورهای برف تشکیل می دهند.مدیر عملیات این پیست لوکاس مارشال اخیرا از کوههای آلپ فرانسه به دبی آمده اما معتقد است که برف های اینجا از برف های کوه آلپ ههم بهتر است. این سیستم مبتکرانه می تواند هر شب تا 30 تن برف تولید کند.در یک پیست اسکی سرباز باد و جاذبه زمین باعث می شود برف به شکلی یکنواخت بر روی سطح کوه پخش شود اما در پیست سربسته باید از بیرون به طبیعت کمک کرد.
هر روز صبح یک برف روب برفها را صاف می کند تا سطحی یکنواخت برای اسکی بوجود آورد. سپس درهای پیست باز می شود و با آغاز روز اسکی بازها وارد پیست می شوند.

پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی

قیمت بلیط پیست اسکی دبی
قیمت بلیط پیست اسکی دبی برای بازدید کنندگانی که قصد استفاده از پارک برفی را داشته باشند ، برای افراد بزرگسال (13 سال به بالا) 130 درهم و برای کودکان (تا 13 سال) 120 درهم می باشد. قیمت پیست اسکی دبی ، بخش سطح شیب دار (اسکی و اسنوبورد) برای هر 2 ساعت ، برای افراد بزرگسال ،180 درهم و برای کودکان ، 150 درهم می باشد.

مکان اسکی دبی
مال امارات،خیابان شیخ زاید،دبی،امارات متحده عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *