میدان تکسیم در تور ترکیه

گاه با پیاده روی در یک خیابان طول و دراز و خلوت، و نیز آرام می توان بخشی از زمان را گذراند. اما این بار به سراغ خیابانی را در شهر استانبول در تور ترکیه می رویم که بسیار زیبا و معروف است. درباره میدان تکسیم در شهر استانبول مطمئنا بسیار شنیده اید. میدانی در استانبول می باشد که بسیار پر رفت و آمد هم می باشد و خبری از آن آرامش و خلوتی که در ابتدا گفتیم نیست و باید به دل شلوغی بروید. فقط یادتان نرود که دست پر برگردید. چون در اطراف این میدان پر رفت و آمد پر از مراکز خریدی است که کمتر کسی پیدا می شود که از آنجاها خریدی نکند و دست خالی برگردد. پس با ما همراه شوید و در تور ترکیه یکی دیگر از جذابیت های توریستی استانبول را تجربه کنید؛ ضرر نمی کنید. پیاده روهای جاده استقلال استانبول، بله نام خیابانی که به این میدان متصل می شو استقلال است، در واقع مرکز خریدی است که پر شده است از جمعیت و رستوران ها و کافه های مختلفی که تا چشم کار می کند همه صندلی ها پر است و مردم مشغول خوردن و نوشیدن هستند.

جاذبه های توریستی استانبول

این خیابان را از هر کسی بپرسید می شناسند، بسیار معروف است؛ خیابان مشهوری که تمامی بازدید کنندگان استانبول حتما سری به آن می زنند و گاها دیده می شود که سوار تراموای قدیمی و قرمز رنگی می شوند که طول این خیابان را طی می کند، در واقع از برج گالاتا شروع می کند تا اینکه به می رسد به همین میدانی که به شما گفتیم، میدان تکسیم. این مشهورترین میدان ترکیه که از مشهورترین میدان های ترکیه هم به حساب می آید، آن را میدان تقسیم هم می گویند. البته ریشه این نام بر می گردد به گذشته های دور و درست زمانی که این میدان محل تقسیم آب بوده است و به صورت عمومی در شهر استانبول مورد استفاده قرار می گرفته است؛ دلیلش هم همینی که گفتیم است، چنین نامی را بر روی آن گذاشته اند.

در حال حاضر هم جز مناطقی به حساب می آید که هتل های استانبول به آن نزدیک هستند و نیز با نزدیکی به جاده استقلال و به خاطر دسترسی به انواع وسایل نقلیه، این میدان یکی از محبوب ترین قسمت های شهر استانبول به حساب می آید و بین گردشگران بسیار شهرت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.