پاریس

پاریس که یکی از مناطق توریستی و چشمگیر و زیبایی می باشد، هر ساله میلیون ها گردشگر را به سمت خود جذب می کند و بر جاذبه های خود با این اوصاف می  افزاید. این شهر زیبا پایتخت فرانسه می باشد که در شمال فرانسه قرار گرفته و در مجاورت رود سن می باشد. یکی از بزرگترین شهرهای فرانسه که مطمئنا خاطرات لذت بخشی را برای شما به ارمغان می آورد.

شهری که سالانه حدود 45 میلیون توریست به آن جا سفر می کنند و از مناطق دیدنی و موسسات و پارک های مشهور آن بازدید می نمایند.

جمعیت :

طبق آماری که از جمعیت این شهر گرفته شده است، حدود 2.3 میلیون نفر که البته این آمار مربوط به سال 2008 در ماه ژانویه می باشد، اما منطقه شهری پاریس، خود به تنهایی 12 میلیون نفر را شامل می شود.

این شهر یکی از گران ترین شهرهای جهان برای زندگی می باشد و این براساس آخرین نظرسنجی در واحد اقتصادی EIU است. بعد از شهر لندن، این شهر دومین شهر بزرگ اقتصادی در اروپاست و با درآمدی بالغ بر 552.1 میلیون یورو، ششمین شهر بزرگ جهان می باشد.

این شهر سالانه با داشتن 28 میلیون گردشگر، و 17 میلیون نفر از آنها که مسافرین خارجی هستند، باعث شده است تا این شهر به قطبی قدرتمند از لحاظ توریستی و گردشگری تبدیل گردد.

این شهر جذاب و گران قیمت، که دارای 478000 درخت می باشد، به عنوان سرسبزترین پایتخت اروپا معرفی شده است. یکی از شهرهای پیشروی جهان در زمینه‌های اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، تحصیل، تفریحات، مد و علم نیز به شمار می رود، حتی در کنار ابرشهرهایی مانند لندن، توکیو و نیویورک، این شهر هم نام برده شده است.

این شهر بزرگ که از بزرگ‌ترین شهرهای اقتصادی اروپا و پنجمین شهر اقتصادی جهان می باشد، معروفیتش به دلیل سطح تولید ناخالص داخلیش است.

منطقه «لا دفانس» در این شهر به عنوان مهمترین مرکز اقتصادی اروپا شناخته می‌شود.

پاریس

1. نمایی زیبا از پاریس

آب و هوا :

این شهر دارای آب و هوایی اقیانوسی است و تحت تأثیر وزش های بادهای اقیانوس اطلس شمالی قرار دارد.

بارندگی در تمام طول سال در پاریس اتفاق می‌افتد. این شهر هم چنین به باران های ناگهانی اش هم شهرت دارد.

خیابان‌ها، میدان‌ها و محلات معروف پاریس :

میدان باستیل (Place de la Bastille): این میدان هم به خاطر نقش تاریخی و هم به خاطر فعالیت‌های سیاسی صورت گرفته در آن از شهرت برخوردار است. بسیاری از اتفاقات تأثیر گذار تاریخ فرانسه در این مکان حادث شده است. امروزه نیز به خاطر بُعد تاریخی آن از این محل برای برگزاری اجتماعات اجتماعی، سیاسی و راهپیمایی‌ها استفاده می‌شود. از جمله می‌توان از تظاهرات و اعتراضات سندیکاهای کارگری فرانسه در ۲۸ ماه مارس سال ۲۰۰۶ میلادی در این میدان نام برد.

خیابان شانز الیزه (Champs-Elysées): خیابان قرن هفدهمی این شهر پر جاذبه با درختان زیبای حاشیه خود یکی از پرجاذبه‌ترین نقاط گردشگری در دنیا محسوب می‌شود. این خیابان حدفاصل میدان کنکورد و تاق نصرت تریومف قرار گرفته و یکی از مهمترین مراکز خرید و تفریح در پاریس محسوب می‌شود. این خیابان در نزد فرانسوی‌ها ملقب به (La plus belle avenue du monde) به معنی «زیباترین خیابان جهان» است.

میدان کنکورد: این میدان در منتهی‌الیه خیابان شانز الیزه قرار گرفته است. در گذشته این میدان به نام لویی پانزدهم نامیده می‌شد.

در طول انقلاب اول فرانسه و در دوره معروف به ترور، دستگاه گیوتین در این میدان نصب شده بود. سر بسیاری از مشاهیر آن دوره فرانسه نظیر لویی شانزدهم، ماری آنتوانت، ماکسیمیلیان ربسپیر و آنتوان لاوازیه در این میدان به زیر گیوتین رفته‌است.

پاریس

2. زیبایی های شهر پاریس

سینما :

بزرگترین سالن سینمای این شهر گراند رکس نام داشته که ۲۸۰۰ نفر ظرفیت دارد. امروزه مجموعه‌های عظیمی با تعداد زیادی سالن نمایش (در حدود ۱۰ تا ۲۰ سالن) در شهر زیبای نام برده ساخته شده است.

همچنین جشنواره‌ای به نام «فرنچ راندوو» به طور سالانه در پاریس برگزار می‌شود که پس از جشنواره کن و جشنواره برلین سومین جشنواره مهم سینمایی قاره اروپا محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *