پارک مینیاتورک را در تور استانبول از دست ندهید!

پارک مینیاتورک را در تور استانبول از دست ندهید!

از بین دیدنی های شامل تور استانبول، یکی پارک های آبی و دیگری جاذبه های تاریخی به جا مانده در گوشه گوشه شهر است که همان آثار باعث شده است تا روز به روز به تعداد گردشگران شهر افزوده شود. یکی از دیدنی هایی که به عبارتی از جاذبه های استانبول به حساب می آید و بین مردم شهر و گردشگران مشهور است، پارک مینیاتورک است. پارک مینیاتورک، پارکی با مساحت 60 هزار متر مربع است و 15 هزار متر مربع هم فضای ماکت دارد، اما بخشی هم به فضای سبز آن تعلق گرفته است، و نیز فضای سرپوشیده، استخر، راه آبی و پارکینگ هم از بخش هایی هستند که در شامل پارک مینیاتورک شده اند. به همین دلیل در سال 2003 بود که به عنوان بزرگ ترین پارک مینیاتوری دنیا معرفی شد و در همان سال بود که افتتاحیه آن هم برگزار شد.

پارک مینیاتورک را در تور استانبول از دست ندهید!

پارک مینیاتورک از جمله پروژه های مهم استانبول به حساب می آمد، به دلیل اینکه ظرافت و دقت خاصی در طراحی آن دیده می شد. با توجه به چنین عملکردی، پارک مینیاتورک طی مدت زمان 22 ماه تکمیل شد. این پارک مینیاتوری توانسته است رتبه نخست در جهان را به دلیل مساحت ماکت، و مدت زمان اجرا و پایان پروژه را از آن خود کند و در حقیقت آن را باید یک شهر مینیاتوری دانست. حتی در پارک بیکار نیستید وعلاوه بر لذت بردن از زیبایی های پارک، شاهد آثار تاریخی همچون 105 اثر هنر تاریخی هستید که 45 اثر آن مربوط به شهر استانبول می باشد، 45 اثر تاریخی شهر آناتولی و 15 اثر دیگر تاریخی هم که امروزه در خارج از مرزهای ترکیه قرار گرفته اند و در زمان عثمانی ها و دوره امپراطوری آن ها جز قلمروشان به حساب می آمده است، به همین دلیل در معرض دید علاقمندان قرار گرفته اند.

آثاری که در پارک مشاهده می کنید، به انتخاب پروفسور ایلبر ارتایلی و استادیار دانشگاه دکتر احمد هالوک دورسون بوده است؛ اما نظارتی هم روی چنین اثراتی بوده است، که توسط هیات خاصی انجام شده است و این گونه است که چنین پارکی را به مرحله ساخت و ساز رساندند. حتی علاوه بر زیبایی ها و آثار تاریخی که در پارک مشاهده می کنید، نکات دیگری نیز باید رعایت می شده است و آن هم مربوط به مقاومت ساخت و توانایی ماکت ها در برابر فضای آزاد بوده است که با توجه به موقعیت شهر استانبول در نظر گرفته شده است، از جمله بادهای شدید یا بادهای لودوس، باران های شدید و همه و همه عواملی که در ساخت این پارک در نظر گرفته شده اند. دقتی که در ساخت چنین مکانی به کار گرفته شده است، و تداخلی که با فرهنگ و هنر و تاریخ را در ماکت های ساخته شده در پارک را که در نظر می گیریم، می بینیم که دقت بسیار زیادی در اجرا و حتی ساخت آن در نظر گرفته شده است. بازدید از این پارک را در برنامه سفرتان قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *