پارک ملی زیبای دلتای آیدین در تور ترکیه

پارک ملی زیبای دلتای آیدین در تور ترکیه

کسانی که به ترکیه سفر کرده اند، مطمئنا نام پارک ملی دلتای آیدین را شنیده اند. پارکی در تور ترکیه که هر مسافر و گردشگری می تواند از این مکان دیدن کند. پارک ملی دلتای آیدین، در محدوده شهرستان های کوش آداسی و سوکه واقع شده است. در واقع علاقمندانی که می خواهند از پارک ملی دیدن کنند، می توانند از جاده کوش آداسی ـ سوکه رفت و آمد کنند که فاصله اش تا کوش آداسی 28 کیلومتر و تا سوکه 34 کیلومتر است.

پارک ملی زیبای دلتای آیدین در تور ترکیه

از زیبایی های پارک دلتای آیدین اشاره به بافت ژئولوژيكی شبه جزيره ديلک باید داشت، كه از پيشروی كوه سامسون به دريای اژه به وجود آمده است و از توده های متعلق به دوران پالزوئیک، مزوزوئیک و نئوژن بوده است كه يكی از نواحی مندرس است. پلاژهای شنی، دره ای، سنگی مرتفع اين شبه جزيره توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. در بخش شمالی پارک یک پوشش گیاهی بی نظیر دیده می شود که در منطقه مدیترانه واقع شده است. حتی گیاهانی را می بینید که از تیره شاه بلوط و دفنه هستند و کلیه انواع گیاهان ناحیه مدیترانه، در این شبه جزیره طراوت و زیبایی خاصی را به وجود آورده اند.

البته گفتنی است چنین پوشش گیاهی از جمله شاه بلوط، مخصوص نواحی جنگلی آناطولی شمالی می باشند، هم چنین بيد، سرو و غيره هم در آنجا مشاهده می شوند که نمونه های پوشش گیاهی پارک ملی دلتای آیدین هستند. علاوه بر پوشش گیاهی شاهد گونه های جانوری مانند فک مديترانه ای و لاک پشت های دريایی خواهید بود. در پارک ملی دلتای آیدین گردشگاه هایی نیز مشاهده می کنید که برای استفاده روزانه هستند و نیازهای گردشگران را تامین می کنند. مانند قهوه خانه های صحرایی و نیز بوفه های نزدیک پارک که می توان از آن ها استفاده کرد. حتی در چادر ها و کاروان ها و پذیرایی خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.