ونیز

ونیز شهری در دل آب و معروف دنیا می باشد. کمتر کسی پیدا میشود که نام ونیز و خصوصیاتش به گوشش نخورده باشد.این شهر آبی که در شمال ایتالیا و در میان دریای آدریاتیک واقع شده است از به هم پیوستن جزیره های کوچک و بزرگی تشکیل شده است. این جزیره ها به واسطه کانال های آب از یکدیگر جدا شده اند.

رفت وآمد در ونیز

در شهر ونیز وسایل نقلیه مانند خودرو های شخصی و یا تاکسی کمتر به چشم میخورد. در واقع وسیله نقلیه ای که عموم مردم از آن استقاده میکنند قایق می باشد. این قایق ها که با نام تاکسی های آبی شناخته می شوند ساکنین این شهر را از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل میکنند.شهر ونیز متشکل از 118 جزیره می باشد. اقلب این جزایر به دلیل نزدیکی به یکدیگر با پل به هم متصل شده اند. برخی دیگر از این جزایر بصورت مجزا هستند و برای رفت و آمد بین آنها باید از تاکسی های آبی استفاده کنید.

دیدنی های ونیز

شهر ونیز دارای خصوصیات خاصی است که نظیر آن را در جهان نمیتوان یافت کرد. ساختمان های سنگی بلندی که در دل آب ساخته شده و منظره جالبی را به وجود آورده اند. پل هایی که جزایر مختلف را به یکدیگر وصل میکند جایگاه تماشاچیانی است که مشتاقانه از بالای این پل ها شهر را دید میزنند. مردم این شهر همچنین مسافران و گردشگران از بالای این پل به تماشای زیبایی های این شهر به خصوص قایق ها یی می باشند که از زیر این پل ها عبور میکنند. شهر ونیز که مرکز ناحیه ونتو می باشد.

شهر ونیز یک شهر توریستی معروف در جهان است. سالانه میلیون ها نفر برای دیدن این شهر به ایتالیا سفر میکنند. شهر ونیز دارای آثار تاریخی و هنری فراوانی است که به همین خاطر در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. قسمت های تاریخی این شهر عبارتند از درسودورو ، سانتا کروچه ، سن پلو ، سن مارکو ، کانا رجو ، کاستلو که همگی در مرکز شهر واقع شده اند. آب و هوای ونیز مدیترانه  ای می باشد .متوسط دمای هوا در تابستان حدود 24 درجه و در زمستان حدود 3 درجه بالای صفر است. سطح آب در ونیز بغیر از پدیده طبیعی مد در فصل بهار و پاییز به اندازه ای بالا می آید که رفت و آمد را مختل میکند ولی ساکنین این منطقه به این مسئله عادت کرده اند و این امر یک امر طبیعی برای آنها می باشد.شهر ونیز شهر جشنواره ها و کارناوال ها نیز می باشد. جشنواره فیلم که از مهمترین جشنواره های هنری و سینمایی جهان است ، کارناوال ماسک که در ماه فوریه برگذار می شود و طرفداران زیادی دارد. موزه دوک ها یا دو کال پلس از جمله دیدنی های معروف این شهر است. از دیدنی ها و تفریحات مهم و جذاب ونیز گشت و گذار در شهر و کوچه پس کوچه ها با قایق می باشد. شما با پرداخت مبلغی در حدود 80 تا 100 یورو می توانید در این قایق ها سوار شده و از دیدن مناظر این شهر لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *