هزینه سفر به ارمنستان!

هزینه سفر به ارمنستان!

برای عزیزانی که قصد دارند با تور ارمنستان به این کشور سفر کنند، هزینه های آن ممکن است در کنار دیگر مسائلی همچون هتل های ارمنستان، و امکاناتش، قضیه ای مهم تلقی شود. در واقع به عنوان راهنمایی و طبق آخرین اخباری که درباره تور ارمنستان به صورت زمینی و یا هوایی این گونه برآورده شده است که هزینه سفر با تورهای هوایی ارمنستان حدود یک میلیون و 90 هزار تا دو میلیون و 95 هزار تومان می رسد و هم چنین هزینه سفر با تورهای زمینی به این کشور حدود 670 هزار تومان تا یک میلیون و 650 هزار تومان متغیر می باشد. هزینه های گفته شده به صورت برآوردی می باشد.

هزینه سفر به ارمنستان!

همان طور که می دانید ارمنستان همسایه شمال غربی ایران است. به دلیل این که هزینه سفر به ارمنستان تقریبا ارزان در می آید، تعدادی از ایرانی ها ترجیح می دهند که با تور ارمنستان سفر کرده و از این سفر لذت ببرند. درباره مناطق گردشگری و دیدنی ارمنستان مطمئنا مطلع هستید و حتی ممکن است با تور ارمنستان از مناطق دیدنی ای همچون دریاچه سوان، دره گل‌ها، گاسگاد هزارپله، پارک پیروزی، کلیسای گریگور، معبد گارنی و کلیسای گغارد دیدن کرده باشید.

بعد از همه این ها در صورتی که قصد سفر به ارمنستان را دارید گزینه‌ های پیشنهادی سفرهای هوایی و  زمینی هستند که البته سفر زمینی با ماشین شخصی خودتان است. البته با توجه به سیلقه شخصی هر فردی، بسیاری سفر هوایی را ترجیح می دهند و آن هم به خاطر راحت تر بودنش است. مدت زمانی که طول می کشد تا هواپیما از تهران روی خاک ایروان بنشیند، 1.5 ساعت می باشد. هزینه سفر با تورهای هوایی ارمنستان حدود یک میلیون و 90 هزار تا دو میلیون و 95 هزار تومان متفاوت است که بستگی به نوع پرواز و کلاس آن، خدمات ارائه شده توسط تور و نوع هتل محل اقامت دارد.

در صورتی که علاقمندید تا از سفر زمینی استفاده کنید و تقریبا در هزینه سفر خود صرفه جویی کرده باشید، بدانید که همه روزه ساعت 13 اتوبوس‌ های عازم ارمنستان از ترمینال آزادی حرکت می کنند و بعد از حدود ۲۴ ساعت در ترمینال ایروان مسافران را پیاده می‌کنند. مسافت این طور تخمین زده شده است، از تهران تا مرز مسافتی حدود 1215 کیلومتر است، بعد از عبور از مرز نوردوز در ارمنستان قسمت جالب سفر شروع می‌شود، جاده‌های زیبا در راه ایروان و البته پیچ در پیچ و سرسبز و خلوت، و جنگلی که بسیار شبیه به جاده چالوس است. فاصله مرز ایران تا ایروان پایتخت ارمنستان ۴۰۰ کیلومتر است و باید خود را برای سفری تقریبا هشت‌ ساعته آماده کنید. حال هزینه ای که برای سفر به ارمنستان لازم است، البته در صورتی که سفر با اتوبوس است، حدود 180 هزار تومان و برگشت 200 هزار تومان است. هزینه سفر با تورهای زمینی حدود 670 هزار تا یک میلیون و 650 هزار تومان متفاوت است که البته بستگی به نوع خدمات تور و نوع هتل محل اقامت دارد. خدمات تورها گاها به صورت بلیت رفت و برگشت اتوبوس، سیم‌کارت بابت هر اتاق، صبحانه، پذیرایی بین‌راهی، گشت‌های شهری به همراه ناهار، راهنمای فارسی‌زبان و… است که بر اساس کیفیت و کمیت قیمت‌ تورها متفاوت می‌شود.

حال اگر قصد سفر با خودرو شخصی خود را دارید باید عوارض خروج خودرو از مرز را پرداخت کنید و مدارکی همراه خود داشته باشید تا گواهینامه شما بین‌المللی شود. بعد می‌توانید با ماشین شخصی خود وارد خاک ارمنستان شوید و سفری آسوده خاطر را در پیش گیرید، در غیر این صورت می‌توانید خودروی خود را در پارکینگ لب مرز قرار دهید و با خودرو کرایه‌ ای به سفر خود ادامه دهید که هزینه سفر در طی کردن این مسافت برای هر چهار نفر حدود 100 دلار هزینه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *