هاوایی

هاوایی، جزیره ای زیبا که در واقع مجمع الجزایری در اقیانوس آرام می باشد، و از پنجاهمین ایالت های آمریکا می باشد. هم چنین دارای پایتخت و شهر مهمی به نام هونولولو می باشد.

در این جزیره بسیار زیبا، جزایر دیگری هم می باشد، که به جزایر اصلی آن اشاره می کنیم و این جزایر عبارتند از اوآهو Oahu، مائوئی Maui، کائوآئی Kauai، لانائی Lanai، مولوکای Molokai، نیهاو و Niihau و کاهولاوی Kahoolawe. اما در بین این جزایر نام برده شده، خودش مهمترین جزیره می باشد و جز بزرگترین جزیره معرفی شده است. وسعت آن به اندازه 8150 کیلومتر مربع می باشد و کوچک ترین جزیره آن که غیرمسکونی هم می باشد، کاهولاوی با وسعت 125 کیلومتر مربع می باشد.

هاوایی

1. هاوایی

به دلیل بزرگ بودن این جزیره، شرایطی به وجود آمده است که او را از دیگر جزایر متمایز می کند.

با این تعاریف این جزیره زیبا را می توان یکی از زیباترین مناطق گردشگری در سراسر این کره خاکی معرفی کرد. و این مکان گردشگری پر از زیبایی را می توان با سفر به آن جا تجربه کرد و تمامی مناظر آن را مدنظر خود قرار داد که شامل دریا، جنگل های انبوه و استوایی، آبشار و … می باشد.

علاوه بر طبیعت بی نظیر این جزیره یکی از دلایل اصلی محبوبیتش جاده هانا به مائوئی میباشد که یکی از بهترین جاده های جهان شناخته شده است. گردشگرانی که با خرید بلیط سوار بر قطار و ماشین های مخصوص این جاده می شوند از تمامی زیبایی های این جزیره لذت برده و یک سفر رویای را تجربه می نمایند.

زبان :

زبان اهالی این جزیره از ۱۲ کاراکتر A، E، I، O، U، H، K، L، M، N، P و W تشکیل شده‌است.

جغرافیا :

شن‌های سواحل این جزیره بسیار دیدنی بافت بازالتی دارد که نوعی سنگ آتش‌فشانی است. در ضمن نام این ایالت از زبان بومیان منطقه گرفته شده، و از Hawaiʻi بمعنای «سرزمین خدایان» می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *