جشن هالووین

هالووین چیست؟

داستان هالووین چیست و چرا بچه ها نقش مهمی در این مراسم دارند؟
چرا هرساله در این شب لباس های ترسناک میپوشند؟
جریان کدو تنبل در هالوین چیه؟

هالووین

هالووین

هالووین چیست؟
هالوین یا Allhalloween شبی شناخته شده برای تمام دنیا .کلمه هالووین به حدود 1700 سال قبل میرسد و از آیئن مسیحی به وجود آمده است و به معنی شب عروسی یا شب عید می باشد. هر ساله در تعدادی از کشور ها در 31 اکتبر جشن شبح وار برگذار میشود . این مراسم مخصوص مسیحیان می باشد که به عنوان یک آئین سنتی به مدت 3 شبانه روز برگذار میشود . کسانی که در این جش حضور دارند باید لباس های ترسناک و عجیب غریب و چهر های نقاشی شده وحشت ناک را تا سه شب اجرا کنند.کودکان در این مراسم اهمیت خاصی دارند زیرا بخش مهم مراسم مال انهاست . این کودکان با قاشق در خانه دیگران مروند و به جمع اوری آجیل و نبات می پردازند . و حتی در مسیررفتن به جشن سمت بزرگتر ها رفته و از آنها آجیل و نبات میگیرند. این جشن را مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند.

هالووین در آمریکا

هالووین در آمریکا

اما جریان کدو تنبل روشن در این جشن چیست؟
از مهم ترین نمادهای هالوین یک کدو تنبل است که درون آن را با قاشق خالی کرده و در آن شمع قرار میدهند . برای این کدو چشم و ابرو و دهان به صورت ترسناک در می آورند و در این مراسم قرار می دهند .این مراسم در خیابانها اصلی شهر ها برگذار میشود در این مراسم تشتی را پر از آب میکنند و و درون ان را با سیب قرمز پر میکنند و بچه ها با دهان سیبهای شناور در آب را بیرون میکشند. اما کارهای دیگر مانند بازی‌های فالگیری و غیب گویی و پیش گویی کردن، شوخی و جوک تعریف کردن، بازدید از جاهای خالی از سکنه وترسناک، گفتن داستانهای ترسناک و تماشای فیلم‌های وحشتناک نیز انجام میگیرد.
تاریخ هالووین چیست؟
این جشن بحث برانگیز که منشاء مذهبی دارد به مرور زمان به این شکل و درآمده و مراسم های به آن اضافه شده است. بعضی اعتقاد دارند این جشن برگرفته از جشن پایان تابستان و فصل برداشت محصول است.
این جشنواره ها ممکن است ریشه های بت پرستان داشته باشد؛ با این حال بعضی معتقدند که هالووین صرفا به عنوان آغاز یک تعطیلات مسیحی است و جدا از جشنواره های باستانی مانند سامحاین می باشد.

لباس های هالووین

لباس های هالووین

در هالووین چه لباسی میپوشند؟

در این جشن معمولا لباس سیاه میپوشیدن و صورت های خود را سیاه میکردنند تا ارواح شیطانی را فریب دهند . که بعد ها رنگ لباس ها تغییر کرد و معمولا لباسی را میپوشند که ترسناک باشد و رنگ آن مهم نیست.

1 دیدگاه

  1. س گفت:

    اینا خودشون شیطونن ! میخوان ارواح شیطانی دور بشه ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *