منورکا

یکی از جزایر کوچک مدیترانه ای، که 120 ساحل را دارا می باشد و چهره ای زیبا و مبهوت کننده دارد، منورکا می باشد، که یک از جالب توجه ترین و خیره کننده نرین جزایر بالئارس می باشد و بخشی از اسپانیا به حساب می آید.

یکی از مهیج‌ ترین و زیباترین نقاط مجموعه‌ی جزایر بِلریک (Balearic)، این جزیره می باشد و از خیره کننده ترین جزایر آن به شمار می‌رود. هم چنین به دلیل شفاف بودن آب، که بسیار مورد توجه است، می توان در آن شنا کرد، و از دیگر زیبایی های این آ، زلال بودن آن و کریستالی بودن آن است. از فعالیت های مفرحی که در بین گردشگران و مردم این ناحیه رواج دارد، کانو و کایوک سوایر می باشد که بسیار پرطرفدار هم می باشد و در این ناحیه به فراوانی انجام می شود.

منورکا

درباره این جزیره گفتنی است که، جایی فوق‌العاده زیبا برای لذت بردن از آن می باشد و از مزایای سفر به سواحل در فصل تابستان، همین ورزش های آبی می باشد.

به دلیل برخورداری این جزیره از سواحل آفتاب گیر، منطقه‌ای بسیار مناسب و جذاب برای فعالیت‌های باستان‌شناسی را به وجود آورده است. هم چنین وجود غارهای متعدد، ویرانه‌های باستانی و حفاری‌های باستان شناسی، باعث شده است تا به مقصدی ایده‌آل برای محققان و مورخان تبدیل شوند. از دیگر جاذبه های این جزیره، بندر زیبای فورنلز (Fornells) در شمال جزیره می باشد که یکی از بهترین مناطق برای صرف غذاهای دریایی با رستوران‌های سنتی آن است.

کوهستان تورو (toro)از دیگر جاذبه های این جزیره می باشد که به ارتفاع 357 متر می باشد؛ مرتفع‌ترین نقطه این جزیره که تبدیل به محلی برای بازدید کنندگان زیادی شده است. این منطقه منظره‌ای زیبا از کل جزیره منورکا را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد.

جمعیت این جزیره در حدود ۹۴۳۸۳ نفر می باشد و مکانی محبوب و فوق العاده برای تعطیلات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *