منطقه پرگه

در طی سفری که با تور آنتالیا خواهید داشت، یکی از دیدنی های آنتالیا که بسیار زیبا و نشانه هایی از تاریح ترکیه را دارا می باشد، منطقه پرگه می باشد که یادآور تاریخی کهن از ترکیه می باشد.

جای گفتن دارد که پرگه شهری باستانی می باشد و واقع در آنتالیا است. شهری که حدودا در قرن 12 قبل از میلاد بود که یونانیان مهاجرت خود را از شمال کشور ترکیه به جنوب این کشور داشتند. با مهاجرت آن ها به این منطقه، منظور جنوب ترکیه می باشد، نژاد های مختلفی به آن جا وارد شدند و این منطقه را پامفیلیا نامیدند.

در آن زمان این منطقه مکان مهمی برای تجارت به حساب می آمد که در شهر پرگه بود و هم اکنون از آن به عنوان شهر ی تاریخی یاد می شود. نیز باید گفت که از دیدنی های ترکیه هم می باشد و علاقمندانی که علاقه بسیار زیادی به تاریخ دارند، می توانند از این منطقه دیدن کنند. مطمئنا بازدید از این منطقه بسیار با ارزش خواهد بود، هم چنین این منطقه در 2 کیلومتری شهر کوچکی به نام آکسو می باشد که این شهر نزدیک ترین شهر به فرودگاه بین المللی آنتالیا می باشد.

منطقه پرگه

منطقه پرگه

تاریخچه :

اما اگر می خواهید درباره تاریخچه این منطقه بیشتر بدانید، باید گفت که این منطقه در بعضی از زبان ها به نام پرگا شناخته شده است. در واقع بعد از جنگ تروا مستعمره نشینان یونانی وارد پرگه شدند و ساکنان این منطقه خیلی زود به مناطق دیگر نقل مکان کردند.

درکتیبه کشف شده  در بوآزکوی ثابت می شود که این منطقه در دوره هیتی ها وجود داشته است و به عبارتی به عنوان پارها شناخته می شده است. گذشته از آن این منطقه برای بسیاری از افراد هنوز شناخته شده نبود. این مکان تا زمانی ناشناخته بود که اسکندر کبیر در سال 333 پیش از میلاد به این منطقه وارد شد و تا حد زیادی این منطقه را گسترش داد و شکوفا کرد.

منطقه پرگه

نمایی دور از منطقه پرگه

با طی کردن جاده آکسو با خرابه هایی رو به رو می شوید که مربوط به آثار باقی مانده از آن دوران هستند. به طور مثال سالن آمفی تئاتر که گنجایشی به اندازه 15000 نفر را دارا می باشد. حتی بر روی سکوها، صحنه های مربوط به دایانیوس و کنتروس را می توانید ببینید که برخی از بقایای آن هنوز وجود دارد و در زمان رومی ها به عنوان عرصه گلادیاتورها مورد استفاده قرار می گرفته است.

حتی شاهد استادیومی هم در مکان می باشید، که گنجایش آن به 12000 نفر می رسیده است. البته این بناها در قرن دوم ساخته شده اند. رو به روی آمفی تئاتر استادیوم بزرگ آن قرار دارد که در آن زمان محلی برای اسب دوانی بوده است.

شهر توسط دیوار احاطه شده است و برخی از استحکامات برج که به وضوح به محافظت از شهرستان کمک  می کرده است،  دیده می شود. حتی ورود به شهر از طریق دروازه رومی که در قرن 4 پیش ازمیلاد بوده است، در طول سلطنت سپتمییوس سرویوس ساخته شده است و این بنا هنوز هم مستحکم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *