منطقه فندق زاده استانبول

منطقه فندق زاده استانبول

سفر به استانبول لازمه یک سری اطاعات پایه می باشد که هر مسافر تور استانبول باید آنها را بداند. یکی از این مهم ها مناطق استانبول می باشد که قبل از اینکه تصمیم به خرید تور استانبول بگیرید باید این مناطق را بشناسید تا بتوانید براساس مزایا و معایب آن تصمیم درست بگیرید. در مطالب قبل در مورد مناطق شیشلی – آکسارای – تکسیم صحبت شد در این جا قصد داریم در مورد منطقه فندق زاده اطاعاتی در اختیارتان قرار دهیم با ما باشید…

منطقه فندق زاده استانبول

منطقه فندق زاده استانبول

منطقه فندق زاده
این منطقه در قسمت اروپایی استانبول در قسمت شمال منطقه فاتیح واقع شده است. و از جهتی مابین تپکاپی و آکسارای قرار دارد. و یکی از قدیمی ترین مکان های استانبول می باشد که در آن رستورانها و کافه های و مغازه های زیادی وجود دارد.همانطور که میدانید منطقه تکسیم از مهم ترین قسمت های استانبول می باشد که هتل های و امکانات آن نسبت به بقیه جاهای دیگر استانبول بیشتر می باشد. فندق زاده بعد از تکسیم جزء مناطق توریستی استانبول می باشد که طرفداران خود را دارد. در این منطقه منازل مسکونی بیشتر از هتل ها می باشند و تعداد هتل ها به اندازه منطقه تقسیم نیست . دسترسی به مترو و سرویس حمل و نقل شهری بسیار راحت می باشد . در این منطقه میتوانید به جای رزرو هتل آپارتمان اجاره کنید.
جاذبه های منطقه فندق زاده
بازار ادویه یا بازار مصرهای از مشهورترین بازارهای استانبول می باشد که از قدیم الایام تا به امروز مرکز ادویجات استانبول بوده است این بازار دارای 88 دهنه مغازه می باشد. که در سال1660 ساخته شده است .بازار ادویه استانبول در آغاز به نام بازار جدید مشهور بوده است اما بعد ها نام آن به بازار مصری ها تغییر کرد. علت این نام گذاری این است که بازار از درآمد عثمانی ها از ایالتی متعلق به دولت عثمانی در مصر ساخته شد و به این منظور مدتی به بازار مصری ها مشهور بود
کاخ ابراهیم پاشا که امروزه به عنوان موزه تاسلامی و ترکی تبدیل شده است از دیگر جاذبه در میدان سلطان احمد در منطقه فاتح و نزدیک به فندق زاده می باشد. این بنا در در قرن 16 میلادی ساخته شده و محل زندگی ابراهیم پاشا بوده است.
برج گالاتا این برج که از دوران امپراتوری بیزانس می باشد که تا به الان استوار برا جای خود باقی مانده است. برج گالاتا به عنوان جایگزینی برای برج بزرگ قسطنطنیه احداث شد تا از طریق آن به رفت و آمد کشتی ها، به ویژه کشتی های نظامی دشمنان امپراتوری بیزانس نظارت شود.
هتل های منطقه فندق زاده
از دیگر امکانات این منطقه هتل ها آن می باشد که هتل پرینسس اولد سیتی و گلدن هیل دو هتل چهار ستاره می باشد که در این قسمت شهر واقع شده اند. و همچنین هتل کایا سه ستاره یکی از هتل های پر طرفدار فندق زاده می باشد این هتل دارای پارکینگ رایگان است و 150 متر از ایستگاه ترم فندیک زاده فاصله دارد. کفپوش اتاق ها موکت است و داخل اتاق ها تلویزیون ، مینی بار و حمام اختصاصی وجود دارد. اینترنت رایگان Wi-Fi در تمام اتاق ها در دسترس می باشد.

[table “553” not found /]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *