منطقه سيده

یکی از شناخته شده ترین مناطق گردشگری در ترکیه، در تور آنتالیا، منطقه سیده می باشد، که این منطقه بندری در عین این که منطقه ای تاریخی و باستانی می باشد، نیز منطقه ای توریستی و پر بازدید می باشد.

باید گفت که در معنای لغوی، منطقه سيده به معنای درخت انار می باشد.

امروزه این منطقه به دلیل این که دارای ویرانه های باستانی می باشد، هم چنین از دیگر ویرانه های آن، سواحل ماسه ای، مغازه های بی شماری که در این منطقه می باشد، و امکانات تفریحی و گردشگری که جهت رفاه گردشگران در این منطقه در نظر گرفته شده است. این امکانات و دیدنی ها در این منطقه، جهت رفاه گردشگران این منطقه در نظر گرفته شده است و باعث شده است به منطقه ای گردشگری بسیار معروف و مهمی تبدیل گردد.

منطقه سيده

منطقه سیده

حتی علاوه بر این امکانات، شاهد تعداد بی شماری از مغازه ها، کافه و رستوران ها در منطقه سيده خواهید بود که همگی دارای چشم انداز بسیار زیبایی می باشند، و نیز نمایی زیبا و دیدنی از دریا را به شما هدیه می دهند.

مغازه های اطراف خیابان های منطقه سيده با فروش جواهرات زیبا و چشمگیر، حتی وسایل چرمی متنوع، توانسته است خدمات خوبی را به مشتریان این منطقه ارائه دهد. علاوه بر چنین زیبایی ها و جاذبه هایی، شاهد تالار تئاتر تزیین شده منطقه سيده خواهید بود که دارای ستون های زیبایی می باشد که از جمله زیباترین و بزرگ ترین تالارها به شمار می آیند. هم چنین دیدن از بازار معبد آپولو را فراموش نکنید، و نیز گورستانی که در نزدیکی دریا قرار دارد و از مناطق تاریخی این منطقه به شمار می آید.

تور آنتالیا

هتل اوتیوم اکو کلاب سیده


جاذبه دیگری که در منطقه سيده بسیار تماشایی می باشد، حمام رومی ها می باشد که آن را حتما به خاطر داشته باشید
.

از این حمام به عنوان موزه استفاده می شود که مجموعه ای از بهترین آثار باستان شناسی در آن جمع شده است. اقامتگاه سورگون، شامل گل لرزان و یا تیتر بین گل می باشد را حتما مشاهده کنید، که آن هم دارای پرچم آبی می باشد، و نیز کیزیل آگاچ که به دلیل دارا بودن سواحل ماسه ای و دریای آرام و آبی توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. منطقه ای آسایش بخش که امکانات تفریحی و گردشی را به ارمغان آورده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *