مناظر دیدنی اکراین

ممکن است بسیاری از مردم که تجربه سفر به کشورهای اروپایی، آمریکایی و یا روسیه را دارند، این کشورها را مقاصد زیباتری برای سفر بدانند. اما اکراین در تابستان به کشوری بسیار زیبا و دوست داشتنی تبدیل می شود و هم چنین همراه با مردمی مهربان و خونگرم است. به همین دلیل اکراین رتبه هشتم دنیا در توریستی بودنش را دارد.

هم چنین به دلیل دارا بودن معادن بسیار ارزشمند فلزی، حاصلخیزترین نوع خاک در دنیا (خاک سیاه که کشاورزی در آن بدون کود انجام می شود)، مجموعه ای از کارخانجات صنعتی مانند هواپیما سازی، کشتی، تانک، موشک، فولاد وغیره، نزدیکی با مسکو و قرارداشتن بر گلوگاه انرژی اروپا بخوبی نشان دهنده اهمیت استراتژیکی و ژئوپولتیکی این کشور از نظر روسیه و اروپاست.

 

از مناظر دیدنی اکراین : رودخانه دنیپر و شهر زیبای کیف، دومین شهر بزرگ اروپا و هشتمین مقصد توریستی دنیا

مناظر دیدنی اکراین

مناظر دیدنی اکراین

برنامه ریزی قبل از حرکت برای دیدن از مناظر دیدنی اکراین :
 مهم ترین قسمت سفر برنامه ربزی قبل از حرکت می باشد هست که وابسته به لذت شما از سفر است. مطمئنا ًجمع کردن اطلاعات سفر و برنامه ریزی، کار بسیار مهم تری است تا اینکه تمرکز روی جمع کردن وسایل شخصی گذاشت.

بعد از فراهم شدن هزینه سفر و مشخص شدن مقصد، نوبت به تعیین زمان سفر میرسد. مناسب ترین فصل، تابستان است که برای سفرهای خارجی و عید برای ایرانگردی مناسب است.

هم چنین با مراجعه به سایت ویکیپدیا و یا سایر منابع سفر، که براحتی می تونید دمای شهر مورد نظر را در ماه های مختلف ببینید.

برای تعیین روز سفر باید به مسائل مهم تری توجه کنید. بهترین روز سفر به هر کشوری در روز استقلال یا روز ملی آن کشور است. به دلیل اینکه جشن های بسیاری برپا است و بسیاری از مردم بیرون هستند و اینکه هزینه رفت و آمد رایگان می باشد.

ضمن اینکه فرصت خوبی برای آشنا شدن با فرهنگ آن کشور و خرید وسایل دستی بعنوان سوغات می باشد.

برای پیدا کردن این روز علاوه بر ویکیپدیا می توانید از کتاب های راهنمای سفر مثل لونلی پلنت ( (lonely planet که به راحتی قابل دانلود هستند. زمان برگزاری فستیوال ها و جشن های مختلف دراین کتاب ذکر شده است و همینطور اطلاعات بسیار ارزشمند دیگر هم شامل می شود.)

جشن های روز استقلال اکراین در روزهای 24 و 25 آگوست برگزار می شود.

 

مرکز خرید اوشن پلازا در بازدید از مناظر دیدنی اکراین :

در تمام نقاط پر تردد شهر زیرگذرهایی دوطرف خیابان وجود دارد که مملو از فروشگاه هستند.
این مرکز خرید در سه طبقه ساخته شده است و در هر طبقه حدوداً 100 فروشگاه قرار دارد که اکثر برند های معروف را می شود در آن پیدا کرد.

 

از دیگر مناظر دیدنی اکراین: کلیسای روستا با قدمتی 200 ساله نمونه خوبی از سبک معماری چوبی اکراین

 تفاوت بین زندگی مردم فقیر و ثروتمند و همینطور کدخدا را می شود از روی لباس ها و اسباب و اثاثه خانه آن ها متوجه شد. خانه کدخدا در مرکز روستا و هر چقدر به سمت بیرون روستا حرکت می کنید، خانه ها فقیرتر و وسایل کمتر و ساده تر می شوند.

باز هم شباهت بسیاری بین مواد بکار رفته در ساخت خانه و اثاثیه داخل خانه با خانه های روستایی شمال کشور بخصوص گیلان دیده می شود.

وجود آسیاب های بادی قدیمی، دشت سرسبز و اسب های در حال حرکت منظره بسیار زیبا و مناسبی رو برای عکسبرداری ایجاد می کنند. در مورد کلیسا هم گفته شده است که از مکان قبلی خودش بدون کوچکترین تغییری به این روستاحمل شده و به وضوح قدمت کلیسا را می توان  از چوب های ترک خورده و بکار رفته در آن حدس زد.

مناظر دیدنی اکراین

آسیاب های بادی قدیمی

از دیگر مناظر دیدنی اکراین می توان به آکادمی تأتر عروسکی اشاره کرد که مکان مناسبی برای عکس گرفتن عروس و داماد ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *