اقامت در استانبول

مطمئنیم این جاها را در تور استانبول ندیده اید!

با اتنخاب تور استانبول در سفر ترکیه، باز هم پا به دنیایی از زیبایی ها خواهید گذاشت که ترکیبی از طبیعت و مدرنیته می باشند، همه این ها با جمع شده اند تا ترکیبی از بهترین ها را به شما نمایش دهند. سواحل زیبای دریای مرمره، تنگه بسفر و خلیج طلایی که شاید یک بار یا بارها از آن دیدن کرده باشید، اما پشیمان نشده اید. مراکز خرید استانبول متجلی معماری های مدرن دنیا می باشد. اما این بار فقط در استانبول نمی گردید، بلکه سفری به شهرهای اطراف استانبول دارید و از دیدنی ها و تفریحات این شهرها نیز لذت می برید. در زیر به برخی از مکان های دیدنی اطراف استانبول اشاره کردیم که می توانید آن ها را در برنامه سفر خود جای دهید.

دریاچه آبانت :

یکی از بهترین جاهای تفریحی ترکیه که می توانید برای گردش انتخاب کنید، دریاچه آبانت است. دریاچه ای که در ۲۸۰ کیلومتری استانبول قرار گرفته و در اولین نگاه، توجه شما را جلب می کند و معروف ترین دریاچه ترکیه نام دارد. دریاچه آبانت ۳۰ کیلومتر از Bolu فاصله دارد و در مسیر بزرگراه آنکارا ـ استانبول قرار دارد. دریاچه آبانت با درختان کاج احاطه شده است و نیلوفرهای آبی در فصل تابستان دیدنی است. ماهی های قزل آلا دریاچه آبانت بسیار معروف و خوشمزه هستند. عمیق ترین نقطه دریاچه ۴۵ متر است.

مطمئنیم این جاها را در تور استانبول ندیده اید!

سفرانبلو :

سفرانبلو  یکی از شهرهای ترکیه است که آمیخته ای از تاریخ و طبیعت زیبایی است، شهر سافرانبلو در استان کارابوک ترکیه می باشد و در ۴۴۰ کلومتری استانبول واقع شده و تا مرکز استان یعنی شهر صنعتی کارابوک تنها ۱۰ کیلومتر فاصله دارد. شهر سافرانبلو ترکیه هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده است و تاکنون ۱۰۰۸ اثر تاریخی در آن به ثبت رسیده است که شامل ۱ موزه خصوصی، ۲۵ مسجد، ۵ مقبره، ۸ چشمه تاریخی، ۵ حمام ترکی، ۳ کاروانسراها، ۱ برج تاریخی ساعت، ۱ ساعت آفتابی، پل های تاریخی قبرستان ها و صدها خانه تاریخی و … می باشد. این شهر توسط یونسکو به عنوان یک ناحیه بین المللی فرهنگی و یکی از میراث های جهانی ثبت شده است. از مناظر طبیعی این منطقه نیز می توان به پارک چاملیک اشاره کرد که رنگ آمیزی عجیبی از طبیعت را به نمایش گذاشته است و تراس سفرانبلو یکی از جاذبه های این منطقه است.

ادیرنه :

با تور استانبول سری به شهر ادیرنه بزنید. تجربه اش بی ضرر نیست. شهر تاریخی ادیرنه در ۲۳۰ کیلومتری استانبول با آثار پرشکوه خود آناتولی و اروپا را به یکدیگر مرتبط می‌ سازد و هم در دوران امپراطوری عثمانی و هم در دوره جمهوریت به عنوان مرکز آموزش و فرهنگ نقش مهمی بر عهده داشته و دارد. نوآوری در زمینه های معماری در بناهای این شهر دیده شده و اولین نمونه‌ های هنر خطاطی و تزئین نیز باز در همین شهر جوانه زده است.  این شهر زمانی پایتخت دولت عثمانی بود و با مساجد، بازارهای سر پوشیده، پل‌ ها و خانه‌ های تاریخی‌ اش به عنوان نماد میراث فرهنگی ترکیه شناخته می‌ شود. مسجد سلیمیه از هر نقطه ادیرنه قابل مشاهده است و اثر هشتاد سالگی معمار سینان می‌ باشد. یکی از شاهکارهای هنر معماری ترک، عثمانی و جهان محسوب می‌ گردد. از جمله نقاط دیدنی این شهر می‌ توان به “سارای ایچی” محل برگزاری مسابقات کشتی سنتی “کیرک پینار” یا کشتی روغنی و کاخ همایونی، کاروانسراهای رستم پاشا، احمد پاشا و تاشحان و یکی از کاخ‌ های پادشاهان عثمانی در دوره‌ ای که ادیرنه پایتخت امپراطوری بود اشاره کرد. این کاخ در بین کاخ های عثمانی، بعد از کاخ توپکاپی، بزرگترین کاخ بود. کاخ مذکور در نتیجه عدم توجه و فرسایش از بین رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.