روسیه

روسیه بزرگترین کشور دنیا که زمانی متشکل از چندین کشور بود و با اسم شوروی شناخته می شد. با مساحتی بالغ بر 8000 کیلومتر جزو سردترین کشورهای دنیا محسوب می شود. روسیه در واقع دو قاره آسیا و اروپا را به یکدیگر متصل کرده است. بیشتر خاک روسیه در قاره آسیا قرار دارد ولی یک کشور اروآسیا با فرهنگی کاملا اروپایی می باشد.

مسکو را بهتر بشناسید

مسکو زمانی پایتخت این کشور بود. اما پیتر کبیر پایتخت را از مسکو به سن پترزبورگ منتقل کرد. اما این امر باعث کاهش محبوبیت مسکو نشد و در واقع باعث شد تا طبقه اشراف روسیه در آن  سکونت کنند. مسکو با پیشینه تاریخی که دارد معرف روسیه قدیم و مردن است. این شهر تاریخی که به عنوان یکی از شهرهای توریستی جهان شناخته می شود کانون توجهات گردشگران و مسافران تور روسیه این منطقه شده است. شهری با جاذبه های طبیعی و تاریخی که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

جاذبه های مسکو

همان طور که گفته شد مسکو از لحاظ مناطق گردشگری و جاذبه های طبیعی غنی می باشد. در ادامه برخی از مهمترین جاذبه های این شهر را معرفی می کنیم.

کلیسای جامع سنت باسیل (Saint Basils Cathedral) : کلیسای جامع سنت باسیل با نمایی جالب که شما را یاد ساختمان های ساختگی انیمیشنی می اندازد. ساختمانی با یک ناره بلند و بزرگ در وسط و احاطه شده توسط چهار گنبد رنگی که هر کادام دارای نقش و نگار خاصی می باشند. همچنین بدنه این کلیسا دارای رنگی دلنشین بهمراه اشکال هندسی جالب می باشد. موقعیت مکانی این کلیسا در ضلع جنوبی میدان سرخ می باشد. همچنین در این کلیسا جشن ها و مراسمات رسمی برگزار می شود. مراسمات و جشن های ملی حتی جشن های عروسی نیز در این کلیسا برگزار میگردد.

کرملین (kermlin) : کمتر کسی پیدا می شود که نام کاخ کرملین به گوشش نخورده باشد. ساختمانی شیک و زیبا با نمایی منحصر به فرد با رنگ های دلنشین . این کاخ  بیانگر قدرت روسیه و همچنین مقر سیستم اداری این کشور است . کاخی که بسیار مورد علاقه گردشگران تور روسیه بوده و با نیروهای امنیتی فراوانی محافظت می شود. دیدن این کاخ باشکوه خالی از لطف نیست و میتواند برای شما خاطره انگیزترین تجربه سفر به روسیه باشد.

میدان سرخ (Red Square) : میدان سرخ همانگونه که از نامش پیداست جایگاه اعتراضات ، اعدام ، قیام ، شورش و سخنرانی های فراوانی بوده است. میدانی به مساحت 73000 متر مربع که سومین میدان بزرگ جهان استو برج سرخ رنگ ساعت و همچنین کلیسای جامع سنت باسیل در جنوب آن و موزه تاریخی دولت در شمال آن باعث شده تا این منطقه به یکی از مناطق مهم گردشگری مبدل شود.

این شهر دارای جاذبه های دیگیر نظیر موزه تاریخی دولت ، کلیسای جامع اعلان ، تئاتر بلشوی ، موزه یادبود کیهان نوردی ، سیرک مسکو ، مترو مسکو (که علاوه بر مدرن بودن دارای تالارهایی است که بر روی دیوارهای آن تابلوها و نقاشی هایی است که بیانگر تاریخ مسکو می باشد. ) و مقبر رهبر بزرگ روسیه ولادمیر لنین می باشد. همه این جاذبه ها باعث محبوبیت دو چندان این شهر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *