مسجد ینی در استانبول

مسجد ینی در استانبول

آیا تا به حال سفری با تور استانبول داشته اید؟ درباره امکانات هتل های استانبول چه می دانید؟ یا اینکه از دیدنی های استانبول چه می دانید؟ سوالاتی که مشاهده کردید، سوالاتی هستند که در هنگام سفر برای همه پیش می آیند، حال می توانند درباره مکان اقامت باشند و یا درباره جاذبه های آن شهر و یا کشور باشند. در شهر استانبول، اگر گردشگران و یا مسافران از دیدنی های آن مطلع باشند، درباره مسجد ینی مطمئنا شنیده اند. مسجد ینی یکی از همان مکان های دیدنی و یا از جاذبه های استانبول می باشد که هر شنونده ای دوست دارد درباره آن بیشتر بداند و به دیدن مسجد ینی برود. مسجد ینی در استانبول

مسجدی که از آن می گوییم، به مختصری از تاریخچه آن که در چه سالی ساخته شده است می پردازیم. این مسجد در فواصل سال های 1597 تا 1663 میلادی بود که در بندر امینونو ساخته شد که از فواصل دور نیز به راحتی قابل رؤیت است. ایوان هایی در مسجد می باشند که آراسته به کاشی های سبک ایرنیک می باشند و نیز چنین مکانی را به عنوان یک اثر تاریخی و ماندگار مطرح کرده اند.
از دیگر جذابیت های مسجد معماری آن می باشد که یکی دیگر از شاهکارهای معماری اش، معمار سنیان مسجد سوکول لومحمّد پاشا است. مسجد را که در قرن 16 میلادی بود، بنا نهاده اند. مسجد در نزدیکی مسجد سلطان احمد قرار گرفته است که یکی از بهترین نمونه های معماری کلاسیک ترکیه به شمار می آید. وارد مسجد که می شوید، می بینید که از کاشی های آبی، سبز، بنفش و قرمز به خوبی و درستی استفاده شده است. مسجد سلطان مهرماه در داخل دروازه دیرنه، که یکی از دراوزه های دیوار قدیمی شهر می باشد قرار گرفته است. در این مسجد دیوارهایی از جنس شیشه دیده می شود، و چهار طاق مربوط به گنبد اصلی را محافظت می کند. مسجد توسط 161 پنجره داخل آن روشن می شود. مسجد سلطان مهرماه در سال 1555 توسط معمارسنیان برای دختر شاه سلیمان اعظم ساخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.