مرمریس

مرمریس

شهر مرمریس (Marmaris) در ابتدا شاید به نظر یکسری از مردم و یا حتی گردشگران، مارماریس بیاید. اما باید گفت این اشتباه تلفظی می باشد و شیوه صحیح گفتن آن مرمریس می باشد. به عبارتی این شهر، یکی از شهرهای بندری، در سواحل چشم نواز مدیترانه می باشد که در جنوب غرب ترکیه و در استان مُلا (Mugla) قرار دارد.

دلیل شهرت این شهر وجود سنگ های مرمر در این شهر می باشد. شهری فوق العاده زیبا، درون کوهستانی با پوشش گیاهی کاج که از شمال به خلیج گکوا، از جنوب با دریای مدیترانه، از شرق با شبه جزیره داتچا و از غرب با دریاچه کوی جییز ارتباط دارد.

به دلیل وجود پوشش گیاهی کاج در این قسمت کوهستانی، یکی از سوغاتی های این شهر، عسل درخت کاج می باشد. به این صورت که با ایجاد شکافی روی تنه درخت کاج شکافی بستری فراهم می شود تا زنبور عسل برای تهیه عسل از این شیره استفاده کند. به همین دلیل است که این عسل مزه خاص و منحصر به فردی دارد. سوغاتی های معروف دیگر در مارماریس زیتون و روغن زیتون و باقالی سبز می باشد. در زمستان ها هم میوه هایی مانند پرتقال، نارنگی و لیمو یافت می شود.

آب و هوا:
آب و هوای مدیترانه ای این شهر معتدل است و به هیچ عنوان شما هوای شرجی در این منطقه نمی بینید. صبح ها و عصرها هوا خنک است و دمای هوا فقط ظهرها برای 2- 3 ساعت در بعضی از روزها گرم می شود.

 

مذهب :

مردم این شهر مسلمان سنی هستند و زبانشان هم ترکی می باشد و صنایع شهر، کارهای دستی و کشاورزی می باشد.

 

چگونگی سفر به این منطقه :

برای سفر به این شهر پروازی از تهران وجود ندارد و برای رفتن به این شهر باید ابتدا به ازمیر سفر کرد و سپس از آنجا با اتوبوس یا مینی بوس به این شهر خواهید رسید. 

مرمریس

قلعه ای در مرمریس

در طی مسیری که برای رسیدن به این شهر طی می کنید، حس خواهید کرد که مسیری پیچ در پیچ کوهستانی می باشد که با جنگل های کاج و درختان چنار پهن برگ پوشیده شده است و این مناظر طولانی بودن مسیر را برای شما کوتاه تر جلوه خواهد کرد. هم چنین در طی مسیر شاهد دریای نیلگون و آبی مدیترانه می باشید.

خیابانی در این شهر است که به ساحل می رسد و ULUSAL EGEMENLIK cd نام دارد که در نزدیکی آن مسیر فروشگاه LCWALKIKI  قرار گرفته است. 

 

قلعه مارماریس:

در کوچه پس کوچه ها و بافت قدیمی این شهر بسیار زیبا که قدم می زنید، شاهد منظره هایی از قلعه این شهر پراز جاذبه می شوید که حتی کوچه های اطراف آن هنوز هم حالت سنتی و قدیمی خودشان را حفظ کرده اند.

در این قلعه موزه هایی مملو از مجسمه و ظروف و یا …. می باشد.

مرمریس

موزه ای در مرمریس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.