مجتمع فرهنگی ورزشی هامالیر در ارمنستان

مجتمع فرهنگی ورزشی هامالیر در ارمنستان

در بسیاری از مطالب مشاهده می کنیم که به معرفی آثار باستانی و یا تاریخی ارمنستان پرداخته اند و یا اینکه به معرفی موزه هایی پرداخته شده است که شاید بسیاری از شما گردشگران و مسافران آن ها را دیده و مطالعه کرده اید. حتی بعضی از شماها نیز از این مکان ها فرصت و شانس بازدید هم پیدا کرده اید. اما گذشته از چنین اطلاعاتی برای شما از مکانی جدید می گوییم که شاید تا به حال نشنیده باشید. تا به حال نام هامالیر به گوشتان خورده است ؟ آیا می دانید چه نوع مکانی است؟ تاریخی و باستانی یا مکانی تفریحی؟ برای اینکه چنین معمایی برای شما حل شود، ادامه را دنبال کنید که مطمئنا از خواندنش پشیمان نمی شوید؛ بلکه هوس دیدن آن با تور ارمنستان به سرتان می زند.

مجتمع فرهنگی ورزشی هامالیر در ارمنستان

این مکان فرهنگی ورزشی در ارمنستان، یکی از منحصر به فرد ترین آثار معماری در ارمنستان به شمار می رود و به دستور گارن دمیرچیان دبیر وقت حزب کمونیست ساخته شده است. در واقع طراح این بنا عقابی را تجسم کرده که می خواهد از زمین برخیزد و در حال باز کردن بال هایش است. این مجموعه بزرگ محل اجرای نمایشگاه های بین المللی مسابقات ورزشی و کنسرت های مختلف می باشد. اشاره کنیم که از مهمترین امکانات این مجموعه پیت پاتیناژ (رقص روی یخ ) است که در طول سال قابل استفاده عموم می باشد .

از مشاهده چنین مکانی متعجب نشوید، زیرا به قدری زیبا و خیره کننده است که مطمئنا یک لحظه هم چشم از آن بر نخواهید داشت، در واقع یکی از آثار فاخر که در دوره حاکمیت کمونیستی در ارمنستان ساخته شده است همین مجتمع فرهنگی ورزشی این کشور می باشد که به نام هامالیر است. بسیاری از شما گردشگران عزیزی که تور ارمنستان را در اولویت های خود قرار می دهید، در بازدید از ایروان حتما از این مجتمع دیدن کنید و عظمت ساخت آن را از نزدیک ببینید. قول می دهیم که بیکار نخواهید بود و تنها لحظات لذت بخش است که پشت هم برایتان ساخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.