ماه رمضان در ترکیه چه اتفاقی می افتد؟

ماه رمضان در ترکیه چه اتفاقی می افتد؟

در سراسر جهان، مسلمانان ماه مبارک رمضان را گرامی می دارند و روزهای خوش و خاصی را در این ماه مبارک می سازند. اما پیشنهادی داریم که مطمئنیم رد نمی کنید، و آن سفری در این ماه به ترکیه می باشد. شاید تور ترکیه در این مدت خلوت تر هم باشد، بستگی دارد که تقاضاهای شما به چه صورتی باشد. اگر پیشنهاد می کنیم که سری به کشور ترکیه، شهر دیدنی استانبول، که مطمئنا در آن جا هم مسلمانان این روزها را گرامی می دارند، بزنید؛ نگران نباشید، تور استانبول و یا تور ترکیه، فرقی ندارد، هر دو پذیرای شما عزیزان هستند.

این طور شروع می کنیم که در ترکیه، ماه رمضان حال و هوای خاصی دارد. به خاطر همین توصیه می کنیم از دست ندهید، زیرا لحظات زیبا و خاصی را دارند. نیز سنت هایی هم دارند که دیدن آن ها خالی از لطف نیست. مسلمانان ترکیه معتقدند حتی اگر در بدترین وضعیت مالی هم باشند، خداوند در این ماه برکت را به سفره هایشان می آورد. به همین دلیل است که آغاز این ماه در ترکیه آنقدر شاخص است و مورد توجه عام و خاص است که حتی غیرمسلمانان هم با آن آشنا هستند. در واقع مسلمانان در ترکیه قبل از شروع ماه رمضان شروع به تزئین خیابان‌ ها و مساجد می‌ کنند و با چراغانی و آذین بندی مساجد و گذرها، آمدن ماه رمضان را به یکدیگر تبریک می‌گویند؛ در واقع پذیرای این ماه عزیز در شهر و کشورشان هستند.

ماه رمضان در ترکیه چه اتفاقی می افتد؟

در روزهای ماه رمضان بازار شیرینی‌ ها و غذاهای مخصوص ترکیه داغ است و بیشتر از سی‌ و شش نوع شیرینی و پیراشکی در این ماه در گوشه و اطراف می بینید که دلتان می خواهد از هر کدام خورده و تست کنید. اصطلاحا به این شیرینی ها «pasta borek» گفته می شود، و بیشتر هم روی پیشخوان شیرینی فروشی ها به چشم می خورد. در این میان که مشغول خوردن شیرینی ها و لذت بردن از تنوع غذایی هستید، چشمتان یک جیزی را خواهد گرفت، آن هم باقلوای مخصوص ترکیه است که بیشتر از همه طرفدار دارد. اگر سر سفره افطاری یکی از مسلمانان ترکیه بنشینید و مهمان آن ها شوید، خواهید دید که زیتون، پنیر، خرما، باقلوا و انواع سوپ و آش که به آن «چوربا» گفته می‌شود، پای ثابت این سفره هستند. چیزی که بیشتر از همه شاید برایتان جالب باشد، این که برخی از این چورباها از دوران عثمانی به جا مانده اند.

بیشترین چیزی که درباره ماه رمضان در ترکیه می توان گفت این است که در روزهای ماه مبارک رمضان مردم چادرها و خیمه‌ هایی را در میادین و اماکن عمومی برپا می کنند که در آن ها به شهروندان افطاری داده می شود؛ از این چادرها هم دیدن کنید، مطمئنا لحظات شکاری خوبی را خواهید گرفت. به این ترتیب کسانی که هنگام افطار در منزل نیستند یا در حال رانندگی‌ اند می توانند افطار را مهمان همشهری هایشان باشند. این سفره‌ های افطاری را معمولا انجمن های خیریه یا افراد خیر و در برخی موارد شهرداری برپا می کنند که البته بیشتر در دو شهر آنکارا و استانبول دیده می شوند. پس تا می توانید تور استانبول و یا تور ترکیه را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *