لیسبون

در کشور پرتغال، شهری بسیار بزرگ و زیبا و مدرن می باشد که حدود 3340000 نفر را در خود جای داده است. این شهر که پایتخت کشور پرتغال نیز می باشد، لیسبون می باشد و شهری بسیار زیبا از لحاظ توریستی بودن می باشد. شهری مدرن و مبتنی بر اصول شهرسازی که طرفداران بسیاری دارد.

جمعیت مرکز این شهر به تعداد 564477 نفر می رسد و باقی جمعیت ساکن در پیرامون شهر هستند و در آنجا زندگی می کنند. 

چیزی که این شهر بسیار زیبا را متمایز کرده است، دومین قطب اقتصادی بودن و اینکه در شبه جزیره ایبری پس از مادرید مطرح است. بیشترین ثروت کشور پرتغال در این شهر دیدنی ذخیره شده است و به همین دلیل است که یکی از شهرهای مهم اتحادیه اروپا محسوب می شود. هم چنین علاوه بر قطب اقتصادی بودن این شهر، می توان به قطب سیاسی آن هم اشاره کرد و این که دولت کشور پرتغال در این شهر مستقر شده است.

هم چنین دارای نمایندگی هایی می باشد، از جمله این نمایندگی ها می توان به نمایندگی های اتحادیه اروپا اشاره کرد مانند مرکز دیده بانی اروپا برای دارو و داروی اعتیاد (EMCDDA) و نیز نمایندگی امنیت ساحلی اروپا (EMSA) که از این گروه می باشند.

لیسبون

1. شهر لیسبون

جاذبه های گردشگری :

از جاذبه های این شهر پرجاذبه می توان به یک سری خیابان های آن اشاره کرد :

خیابان آگوستا

این خیابان که در این متن برای شما معرفی کرده ایم، شامل انواع رستوران های بین المللی می باشد. حتی در این خیابان شاهد گل فروشان دوره گرد و یا کافه های خیابانی خواهید بود. حتی هنرمندان خیابانی هم خواهید دید مانند مرد مجسمه ای (آقای مجسمه) و یا نوازندگان ملودی های آشنا که از جاذبه های این خیابان هستند.

گیر دو اورینتس

یکی از مراکز مهم حمل و نقل در این شهر، گیر دو اورینتس به معنی استادیوم شرق، نیز می باشد. در این مکان ایستگاه‌ های اتوبوس، تاکسی و قطار شهری در کنار یک‌ دیگر قرار گرفته‌ اند.

این ساختمان با اینکه شیشه ای می باشد، اما هنوز استحکام خود را حفظ کرده و تا به حال سر پا بوده است. بنای گیر دو اورینتس که به سبک معماری «سانتیاگو کالاتراوا» ساخته شده، در جشنوارهٔ والنسیای اسپانیا به‌عنوان بنای برگزیده انتخاب شد.

قلعه سنت جورج

سنت جورج قلعه‌ای است به مساحت حدود ۶۰۰۰ متر مربع که همراه با تعداد زیادی برج می باشد، هم چنین شامل مقرر دیدبانی، یک خندق خشک و دو میدان که توسط دیواره داخلی و در از هم تفکیک شده‌ اند. جاذبه تاریخی این قلعه و مناظر خیره کننده‌ اش باعث شده است تا این مکان تبدیل به مکانی ایده آل برای گردشگران جهت بازدید و گذراندن یک عصر عالی باشد.

بایروو آلتو

بایروو آلتو یکی از نواحی کاربری تجاری، تفریحی و مسکونی و مرکزی شهر می باشد. در گذشته بایروو آلتو محل اجتماع اراذل و اوباش شهر بوده است، اما پس از تصویب مجلس لیسبون، شب‌نشینی در این مکان ممنوع اعلام گردید و جوانان ولگرد به یکی از مناطق دور افتاده این شهر منتقل شدند.

عمارت بلم

این عمارت تاریخی که در کناره رود تاقوس می باشد و هم چنین در نزدیکی برج بلم واقع شده است. این عمارت را می توان جز نخستین جاذبه گرشگری منطقه جریرونیموس و موستریو دانست. ساخت عمارت بلم در سال ۱۵۰۱ آغاز شد و سرانجام پس از ۷۰ سال در سال ۱۵۷۱ تکمیل گردید. در مدت ساخت آن هزینهٔ بسیاری صرف خرید مصالح مختلف شد. بیش‌ترین هزینهٔ ساخت عمارت بلم از طریق سرمایه‌گذاری تأمین شده بود. این عمارت یکی از مجهزترین نمونه‌ های دست‌ ساز بشر است. عمارت بلم از معماری گوتیک تأثیر بسیار پذیرفته و در دوره رنسانس ساخته شده‌است.

قطار برقی بندی

حمل و نقل شهری لیسبون در مقایسه با اغلب شهرهای جهان، بسیار پیشرفته‌ تر و مدرن‌تر است. یکی از این وسایل نقلیه، قطار برقی بندی است. با این وسیله می‌توان در عرض ۱۹۳۰ ثانیه از کل شهر بازدید نمود.

قطارهای برقی بندی باعث افزایش شمار بازدید جهانگردان از لیسبون شده‌اند. در این شهر ۳ قطار برقی بندی به نام‌ های «الوادور دا بیکا»، «الوادور دا گلوریا» و «الوادور دا لاورا» فعال هستند که الوادور دا بیکا به‌ جهت عبور از قسمت باستانی شهر، مهم‌تر از سایر قطارهای برقی بندی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *