قهوه را در سفر تور ترکیه فراموش نکنید!

قهوه را در سفر تور ترکیه فراموش نکنید!

چیز جالبی که در تور ترکیه می باشد، همان تجربه های نو است، تجربه هایی که شاید در هر بار سفر کردن به دست می آید. واقعا حیف است که تور ترکیه را در برنامه تان قرار می دهید، وقت می گذارید و به این کشور سفر می کنید، ولی یک قهوه ترک اصیل با روش خاص ترک ها نمی نوشید. یکی از روش های آماده کردن قهوه در ترکیه به وجود آمده است که امروزه به اصطلاح همان قهوه ترک گفته می شود. بد نیست تاریخچه و طرز تهیه قهوه ترک را بدانید، ولی هرگز این فرصت استثنایی را در تور ترکیه و به دنبالش تور استانبول از دست ندهید؛ زیرا رابطه ای بین اولین قهوه خانه و استانبول می باشد.

شیوه‌ ای که برای سرو قهوه برای شما می گوییم، قهوهٔ ترک نامیده می شود. اصلش این است که دانه‌های برشته ‌شده و سپس کاملاً پودرشده قهوه در قهوه‌ جوشی به نام جذوه جوشانده می شوند و سپس در فنجان سرو می‌شوند.تعجب نکنید زیرا دانه‌های پودرشده قهوه در فنجان ته نشین می شوند؛ اگر طعم تلخش را دوست ندارید، شکر اضافه کنید. این شیوهٔ سرو قهوه در خاورمیانه، شمال آفریقا، قفقاز و بالکان دیده می‌شود. اولین باری که قهوه استفاده شد، در یمن بود و در قرن ۱۵ میلادی بود که این اتفاق افتاد. اولین قهوه خانه ای هم که باز شد در استانبول بود. اما نکته جالب و قابل نوجه روش آماده کردن قهوه در استانبول بود که موجب شد قهوه به این صورت و به نام قهوه ترک مشهور شود.

قهوه را در سفر تور ترکیه فراموش نکنید!

بعدها که ترک ها قهوه را به روش خودشان درست کردند و در قهوه خانه هایشان به گردشگران و مردم عرضه کردند، کم کم همین سبک  قهوه را در اروپای شرقی ، شمال آفریقا و خاورمیانه انتقال دادند که به همان نام قهوه ترک گسترش پیدا کرد و این سبک قهوه سمبلی برای این کشور شد. در حال حاضر علاوه برترکیه در بسیاری از کشورها نیز این قهوه با نام قهوه ترک سرو می شود. اگر با تور به ترکیه سفر می کنید پیشنهاد می کنیم در کافه تریاها و یا رستوران ها  قهوه ترک سفارش دهید و لذت ببرید.

از تاریخچه و طرز تهیه قهوه که بگذریم، جالب است که قهوه جزیی از سنت ازدواج در این کشور محسوب می‌ شود. به عنوان پیش‌درآمدی بر ازدواج، خانواده داماد می‌بایست از خانواده عروس دیدار کنند و اجازه ازدواج را از آن‌ها بگیرند. در حین مراسم خواستگاری، عروس می‌بایست برای مهمانان قهوهٔ ترک آماده و سرو کند. عروس در قهوهٔ داماد به جای شکر، نمک می‌ریزد تا شخصیت داماد را بسنجد. اگر داماد قهوهٔ نکمین را بدون بروز هیچ نشانه ‌ای مبنی بر رنجش یا نارضایتی بنوشد، عروس فرض را بر این می‌گذارد که داماد خوش‌ خلق و صبور است، در غیر این صورت هم که می دانید چه اتفاقی می افتد! ولی سنت جالبی می باشد که یکجورایی با قهوه عجین شده است.

برای تهیه قهوه هم از قهوه جوش استفاده می کنید، اما می دانستید به صورت سنتی، قهوه‌جوش از مس ساخته می ‌شود و دسته‌ای چوبی دارد؟! با این وجود از دیگر فلزات همچون آلومینیوم به همراه پوششی نچسب نیز برای ساخت جذوه استفاده می‌کنند. اندازه قهوه‌جوش هم طوری انتخاب می شود که متناسب با مجموع حجم فنجان‌ های مورد استفاده باشد، چرا که استفاده از قهوه‌ جوش بزرگ باعث می‌شود که اکثر کف حاصل به دیواره داخلی قهوه‌جوش بچسبد؛ آیا از این علت باخبر بودید؟! از قاشق چای‌خوری هم برای هم‌زدن و هم برای اندازه ‌گیری میزان قهوه و شکر مورد نیاز استفاده می‌شود. ممکن است قاشق‌های چای‌خوری در برخی از کشورها بسیار بزرگ‌تر از اندازهٔ معمول قاشق‌های چای‌خوری در کشورهایی باشد که نوشیدن قهوه ترک در آن‌ها رایج است. به طور معمول قسمت گودمانند قاشق‌ های چای‌خوری، یک سانتی‌متر طول و نیم سانتی‌متر عرض دارد. پس در سفر به ترکیه، قهوه اصل ترک را امتحان کنید، ونیز به شهر استانبول، مهد ارائه قهوه هم سری بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *