قرقیزستان

درباره کشوری می خواهیم صحبت کنیم که از جمهوری های استقلال یافته شوروی سابق می باشد. کشوری که به خاطر زیبایی خاص طبیعتش این روزها به کانادایی در میان آسیای مرکزی مشهور است، و این کشور قرقیزستان نام دارد.

طبیعت این کشور به حدی زیبا می باشد که هر بیننده با دیدن آن، می تواند برنامه برای گذراندن ساعت ها و روزها در آن جا فکر کند و حتی از این منظره زیبا و دیدنی لذت کامل را ببرد. آرامشی را در این طبیعت سرسبز و چشم نواز می توانید تجربه کنید که تا به حال تجربه نکرده اید، تلفیقی از طبیعت بکر و آرامش کامل در کنار این سرزمین زیبا و دیدنی.

قرقیزستان

1. قرقیزستان

به دلیل این آرامش بکر در این طبیعت، آن را با کانادایی قدیم مقایسه می کنند که هنوز صنعتی نشده بود و به شلوغی امروز نبود، آن جا هم سرزمینی به این زیبایی و آرامشی داشت.
با وجود این که طبیعت این کشور بسیار متنوع و گوناگون است، اما تقریبا گفتنی است که حدودا 94 درصد از این کشور را کوهستان های سر به فلک کشیده تشکیل داده است. کوه هایی که هر کدام برای خودشان یک زیست بوم متفاوت را به وجود می آورند و انواع گوناگونی از جانواران و گیاهان در آن زندگی می کنند که برای هر طبیعت دوست و گردشگری می تواند به نظر زیبا و جذاب باشد. به همین دلیل است که اکوتوریسم در این منطقه بسیار رایج و فراوان است.

به طور واقع و حتم این طور است که یکی از دلایل جذابیت بالای این منطقه، طبیعت کوهستانی بکر و دست نخورده آن است. محیط زیست پاک و سالمی که از دست انسان تقریبا دور بوده است و این روز ها در کمتر نقطه ای از جهان این نکته دیده می شود. از دیگر پدیده های زیبا و دیدنی قابل مشاهده در کوهستان های قرقیزستان، که از مهم ترین پدیده های آن هم می باشد، رودخانه های زلالی است که سال هاست از سوی گردشگران برای قایق سواری به کرانه هایش بسیار مورد توجه می باشد.

قرقیزستان

2. قرقیزستان

حتی در دل کوه دریاچه هایی مشاهده می شود که واقعا بی نظیر هستند و در نوع خود واقعا دیدنی هستند. یکی از مشهورترین این دریاچه ها به نام ایسیک کول می باشد که هر ساله هزاران گردشگر از داخل و خارج به آن جا می روند تا از این مکان دیدنی و زیبا بازدید کنند.

قرقیزستان با توجه به اینکه نزدیک به ایران می باشد و هم چنین ارزان بودن سفر به این کشور و امت و تفریح ارزان می تواند یک مقصد جالب توجه برای طبیعت دوستان و اکوتوریست های ایرانی باشد.

قرقیزستان به همراه قزاقستان تنها کشورهایی در آسیای مرکزی هستند که زبان روسی را در کشورهای خود به عنوان زبان رسمی نگه داشته‌ اند. در قرقیزستان روسی و قرقیزی هر دو، زبان‌های رسمی کشور هستند. زبان قرقیزی از شاخه زبان‌های ترک‌ تبار است.

 

جغرافیا

بیشتر خاک این کشور در کوه های تین شان قرار دارد. مساحت این کشور پهناور، ۱۹۸٬۵۰۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن حدودا ۵٬۱۴۶٬۰۰۰ نفر می باشد و پایتخت آن شهر بیشکک است.

ترکیب ارتفاع و موقعیت این کشور در درون قاره ی آسیا موجب آب و هوایی بسیار متنوع است. بارندگی در بسیاری از مناطق کم است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *