تور ارمنستان ـ ایروان ارمنستان

قبل از سفر با تور ارمنستان، از آب و هوای آن بدانید!

تفاوت آب وهوایی در ارمنستان بسیار زیاد است. کشور ارمنستان، دارای آب و هوایی نیمه گرمسیری می باشد که در میان انبوهی از بخش مرکزی کوه های قفقاز واقع شده است. اما با وجود این آب و هوا نیمه گرمسیری است که تنها در بخش جنوبی آن، بخش Mergi مشاهده شده است. این منطقه شامل گیاهان نیمه گرمسیری از جمله پرتقال، لیمو، زیتون و گیاهان دیگر است. در بخش های دیگر کشور دیده می شود که آب و هوا قاره ای است. تابستانی خشک و آفتابی، که از ماه ژوئن تا اواسط ماه سپتامبر به همین صورت است. زمستانی کوتاه دارد، و تقریبا سرد با مقدار زیادی برف که در آنجا مشاهده می شود.

قبل از سفر با تور ارمنستان، از آب و هوای آن بدانید!

در کوه ها متوسط درجه حرارت تابستان بین +10 تا +22 درجه است و در زمستان همین دما به +2 تا -14 درجه سانتی گراد می رسد. در سرزمین های ساده متوسط دما در در ژانویه -5 درجه است و در جولای دما به +25 می رسد.

در پاییز و بهار یخبنانی دیده می شود که بسیار شدید است، و درجه حرارت خاک به -28 درجه نیز افت پیدا می کند. توزیع گرما هم در این کشور، بستگی به ارتفاعات آن منطقه دارد. حتی درجه حرارت در یک شهر بین دو منطقه مجاور می تواند بین 2 تا 3 درجه متفاوت باشد. بیش از 90 درصد از کشور در ارتفاع 1000 از سطح دریا قرار گرفته است. این حقیقت است که چنین آب و هوایی را به وجود آورده است. بنابراین، متوسط دما در آنجا، مانند کشورهای کوهستانی دیگر، یک درجه در هر 200 متری که بالا می رود، دما پایین می آید. پاییز و اواسط بهار بهترین فصول سال هستند که می توان از کشور دیدن کرد. چشمه ها بسیار کوتاه هستند، درحالی که آبشارهای طولانی دارد. رنگ های روشن و بسیار زیبا نیز از مناظر دیدنی این کشور هستند و نیز فراوانی میوه هم به وفور دیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *