فلورانس

فلورانس شهری در ایتالیا، که از لحاظ زیبایی، تاریخ و آب هوای خوشش بسیار زبانزد است و زیبایی هایی که درباره آن می توان گفت ناپایان است. شهری در شمال ایتالیا که بسیار پیشنهاد می شود تا گردشگران از آن دیدن نمایند.

در مقایسه با میلان، این شهر جاذبه های و زیبایی بسیار زیادی دارد و جاهای دیدنی آن نسبت به میلان نیز بیشتر می باشد. هم چنین در مقایسه با شهر ونیز، جز پرطرفدارترن از لحاظ غذایی می باشد؛ غذاهای این شهر خوشمزه تر از ونیز می باشد.

شهر میلان به دلیل شب های پر هیاهو و تماشایی اش مشهور و معروف است، اما معماری خیره کننده این شهر بسیار دیدنی و غیر قابل قیاس با میلان است؛ حتی این قضیه مساله ای با موضوع رقابت را بین این دو شهر ایجاد کرده است.

فلورانس

1. شهر زیبای فلورانس

جاذبه های این شهر :

یکی از شگفت انگیزترین معماری های اروپا به نام صومعه معروف دومو (Dome) است که در این شهر دیدنی قابل مشاهده است، این صومعه توسط فیلیپو برونلسکی (Filippo Brunelleschi) معمار مشهور ایتالیایی در قرن پانزدهم ساخته شده و در زمان ساخت، بزرگترین عمارت ایتالیا به شمار می رفته است، و از جمله جاذبه های این شهر می باشد. کلیسای جامع آن هم به سبک معماری گوتیک ساخته شده است.

هم چنین دیدن رودخانه آرنو هم از دیگر جذابیت های کناره های این شهر می باشد که حتما دیدن کنید، رودی با مناظر و چشم اندازهای زیبا و پل های متعدد که روی آن بنا شده است.

شهری در ایتالیا

2. شهری در ایتالیا

میدان میکل آنژ که در بالای تپه مشرف به شهر قرار دارد، جایی است که با قرار گرفتن بر آن می توان تمام شهر را زیر پا مشاهده کرد.

گالری یوفیزی (Uffizi) و گالری آکادمیا (Accademia) که محل نگهداری مجسمه داوود میکل آنژ است از جمله جاهای پرطرفدار این شهر به شمار می رود. همچنین در این گالری کارهای داوینچی را هم شاهد خواهید بود. آثار جیوتو هم در این موزه دیده می شود؛ یکی از معروف ترین نقاشان دوره رنسانس می باشد.

پل زیبا و باستانی پونته ویکینو (Ponte Vecchio) هم از جاذبه های این شهر می باشد، از دست ندهید! که بر روی رودخانه آرنو کشیده شده است، یکی از محبوب ترین پل های قدیمی در ایتالیاست. البته شباهت این پل بیشتر به یک خیابان است تا یک پل.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.