عیسی مسیح ناجی

کشور برزیل یکی از کشورهای زیبای جهان با جاذبه های گوناگون می باشد. این کشور که در قاره آمریکا واقع شده است شاهد اتفاقات جهانی زیادی بوده است. از مهمترین این اتفاقات برگزاری مسابقات جام جهانی 2014 در این کشور می باشد. علاوه بر این کشور برزیل دارای جذابیت های گردشگری و توریستی زیادی می باشد که در ادامه به معرفی مهمترین آنها می پردازیم.

مجسمه عیسی مسیح

مجسمه عیسی مسیح که در شهر ریودوژانیرو برزیل واقع شده است یکی از مهمترین و زیباترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشد. این مجسمه 39 متری که در بالای قله 700 متری کورکووادو قرار داده شده است ، توجه بسیاری از جمله مسافران و گردشگران را به خود جلب کرده است. این مجسمه با دستانی باز مانند صلیب با آرامشی خاص به شهر نگاه می کند.

ساخت مجسمه که در سال 1922 در هیاهوی جنبش هنری آرت دکو شروع شد و به مدت 9 سال به طول انجامید. هزینه ساخت این مجسمه در آن سالها 250 هزار دلار بود. این مجسمه که از بتن و سنگ صابون ساخته شده بزرگ ترین شاهکار هنری آرت دکو می باشد. وزن این مجسمه حدود 635 تن می باشد. مجسمه عیسی مسیح بصورت قطعات جداگانه ای ساخته و در بالای قله سرهم شد. بازوی سمت راست مجسمه به جنوب ریو و بازوی سمت چپ آن به شمال ریو اشاره می کند.برای دیدن این هنر مسافران و بازدیدکنندگان با استفاده از قطار چرخ دنده ای و عمودی خود را به پایه قله می رسانند.

اطراف این مجسمه درخت و فضای سبز زیبایی وجود دارد که زیبایی این مجسمه را دو چندان کرده است. همچنین بالکن کنار این مجسمه به بازدید کنندگان این امکان را می دهد تا شهر ریودوژانیرو را از بالا تماشا کنند. این مجسمه سنبل شهر ریو می باشد و سالانه حدود 700 هزار بازدید کننده از آن دیدن می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *