شهر پراگ

شهر پراگ، شهر دیدنی واقع در کشور چک که بزرگ ترین شهر این کشور می باشد و هم چنین به عنوان چهاردهمین شهر بزرگ اروپا معرفی شده است. این شهر زیبا و دیدنی در شمال غربی کشور چک واقع شده است و موقعیت این شهر تاریخی زیبا بر روی رودخانه ولتاوا می باشد که جمعیتی به تعداد 1.3 میلیون نفر را دارا می باشد. در مورد آب و هوای پراگ این گونه گفته شده است که هوایی معتدل اقیانوسی دارد و از این رو مشخص است که تابستان هایی گرم و زمستان هایی سر را در پیش رو دارد.

جاذبه های دیدنی و گردشگری پراگ :

1. خانه رقصان پراگ
خانه رقصان یادآور یک ساختمان می باشد که در شهر پراگ ساخته شده است و این نام روی آن قرار گرفته است. این ساختمان طبق بسیاری از گفته ها با نام های خانه رقصان، ساختمان رقصان، گینگر و فرد یا خانه مست شهرت پیدا کرده است.

شهر پراگ

1. زمستان پراگ

اولین پیشنهادی که برای ساخت این ساختمان زیبا داده شد، توسط واکلاو هاول آخرین رئیس جمهور چکسلواکی و اولین رئیس جمهور چک بود که این ساختمان رقصان را به عنوان یکی از شگفتی های شاخه معماری مدرن معرفی کرده و به جا گذارد. هدف او از ساخت این ساختمان زیبا این بود که وی امیدوار بود این ساختمان دیدنی، بتواند روزی به یک جاذبه گردشگری پراگ تبدیل شود.

این بنای دیدنی که بسیار مشهور نیز می باشد، توسط دو معمار به نام های فرانک گری آمریکایی و ولادو میلونیک کرواتی بنا گردیده است. این ساختمان بر روی ویرانه های ساختمان هایی که در جریان بمب گذاری سال 1945 پراگ ویران شدند، بنا گردید. سال ها پس از این واقعه، یعنی در سال 1992 کار ساخت خانه رقصان شروع گردید و در سال 1996 تکامل پیدا کرد.
این ساختمان زیبا و دیدنی در مرکز شهر پراگ واقع شده و نیز به عنوان یکی از مشهورترین ساختمان ها، شهرتی جهانی پیدا کرده است.

 

2. پل چارلز پراگ

رودی از شهر پراگ عبور می کند که هجده پل روی آن ساخته شده است، و این پل به نام پل چارلز می باشد که جز معروف ترین پل های شهر پراگ معرفی شده است. این پل یکی از زیبا‌ترین پل‌ های جهان و نیز از قدیمی‌ ترین پل های شهر پراگ محسوب می‌ شود. اندازه این پل به عرض ده متر و پانصد و شانزده متر طول می باشد و هم چنین شامل شانزده دهانه می باشد.

شهر تاریخی پراگ

2. نمایی از این شهر بسیار زیبا

سی مجسمه روی این پل به سبک باروک ساخته شده است که نمادی از قدیسان مسیحی، شخصیت‌های تاریخی و انجیلی هستند؛ این مجسمه ها نمایانگر چنین چیزی هستند. این یادگاری از معماری قرن هجدهم اروپا می‌ باشد که تا به حال همراه این شهر بسیار زیبا بوده است.

هم چنین این پل علاوه بر جاذبه های خودش دارای جاذبه های دیگری می باشد که چشم هر بیننده ای را به سمت خود بر می گرداند. پل چارلز محل تجمع هنرمندان خیابانی نیز می‌ باشد، از نقاشان گرفته تا نوازندگان و بازیگران تئا‌تر خیابانی که در اطراف این پل دیده می‌ شوند. جالب است که این هنرمندان انجمنی به نام انجمن هنرمندان پل چارلز نیز دارند.

نکته جالب دیگری که درباره این پل وجود دارد این است که روز و ساعتی که برای بنیان گذاری پل انتخاب شده، خود دارای داستان جالبی می باشد. سنگ بنای این پل در نهمین ماه از سال 1357، هفتمین روز، و در ساعت 31 : 5 گذاشته شده است. که این طور آن را باید خواند : 1357-9-7531.

اتفاقات خبرسازی نیز در رابطه با این پل رخ داده است که مربوط به قتل نپموک می باشد. در سال 1393 میلادی فردی به نام «جان نپموک» که حاضر نشد راز ملکه را به شاه بگوید، به دستور شاه از روی این پل به رودخانه انداخته شد. این شخص در قرن هجده به عنوان یکی از قدیسان مسیحیت شناخته شد و در جایی که به رودخانه انداخته شده بود، یک صلیب و پنج ستاره به یاد او قرار داده شد. مردم معتقدند کسی که دستش را روی صلیب بگذارد و انگشتانش را روی پنج ستاره آن، یکی از آرزو های پنهانی‌ اش روا می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *