شهر ونیز

شهر ونیز که واقع در شمال ایتالیا می باشد، شهری تاریخی و بسیار زیبا که مطمئنا از دیدن آن پشیمان نخواهید شد. این شهر جذاب جز بزرگ ترین شهرهای بدون خودرو و یا وسایل نقلیه می باشد. شهری در میان دریایی زیبا به نام آدریاتیک و شامل چند جزیره کوچک که به وسیله کانال ها این جزایر به هم متصل شده اند.

این شهر را نیز به دلیل کانال های مشهور آبی اش، هم چنین شهر رویاها، و شهر بالماسکه می شناسند، از این رو شهر رویاها نامیده می شود که در آن رفت و آمد به وسیله قایق صورت می گیرد.

به بیشتر قسمت هایی از این شهر که سفر می کنید، مشاهده می کنید که خیلی از قسمت های این شهر در آب غوطه ور هستند و روی آب قرار دارند. حتی در ادامه دیدار شما از این شهر رویایی و شگفت انگیز، قایق های مسافربری بزرگی را مشاهده خواهید کرد که تعجب شما را بر می انگیزد، زیرا این قایق ها در این شهر حکم اتوبوس و مترو را در این شهر دارند، به این صورت که حتی دارای ایستگاه به ایستگاه می باشد و مردم را جا به جا می کند. این شهر بسیار دیدنی تنها شهر در تور اروپا می باشد که در آن اتومبیلی نمی بینید و جز مکان های مناسبی برای افرادی است که به آرامش احتیاج دارند.

شهر ونیز

1. نمایی از شهر رویایی ونیز

یکی از نمادهای شهر ونیز تاریخی، قایق های مخصوص و سنتی آن می باشد. قایق هایی به نام گوندولا که در مراسم عروسی استفاده می شوند و حتی تا عزا هم از آن ها استفاده می شود.

شهر ونیز روی آب و بسیار جذاب، شامل کوچه پس کوچه هایی نیز می باشد که بسیار دیدنی هستند. جذابیت داستان به این هم می باشد که مردمی را می بینید که به وسیله قایق به این طرف و آن طرف می روند و یا حتی به خرید می روند.

از دیدنی ها و کوچه پس کوچه های این شهر زیبا را می توان میدان سن مارکو، ایستگاه های کشتی، خانه مارکوپول، جشنواره ها و کارناوال هایی را نام برد که جز جاذبه های این شهر هم محسوب می شوند.
هم چنین پیشنهاد می کنیم سری به عمارت باسیلیکا در میدان سن مارکو، کانال اصلی(گرند کانال)، پل دیدگاه(پلی بین زندان پیومبی و دادگاه پالازا دوچاله که محلی برای آخرین دیدار زندانیان با شهر نیز بوده است)، پل ریالتو(پونته دی ریالتو)، بازار محلی میوه و عذای ریالتو، گالری آکادمیا و موزه ونیز بزنید و دیدن آن ها را از دست ندهید.

شهر ونیز

2. کوچه پس کوچه های شهر زیبای ونیز

دیدنی های شهر ونیز که برای شما نام بردیم، سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر می باشد که به این شهر می‌روند.
این شاخصه های بارز که در این شهر مشاهده می شود، و شکل عجیب این شهر و همچنین تعدد آثار تاریخی و هنری و معماری اش در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته است.
گفتنی است در ونیز هر ساله جشنواره‌ی فیلم برگزار می گردد که در اواخر اگوست می باشد. کارناوالی هم که معرفی کردیم، بسیار معروف است و در تمام شهر در ماه فوریه برگزار می گردد؛ یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین کارناوال های جهان نیز می باشد. و مردم در ماسک هایی دیده می شوند که توسط هنرمندان این شهر ساخته شده اند. هم چنین غیر از ماسک ها، کریستال های ونیزی هم شهرت خوبی دارند، این کریستال ها هنوز به روش سنتی در اطراف جزیره های ونیز، بسیار ظریف و خارق العاده اما با قیمت های بالا ساخته می شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *