شهر ممنوعه Forbidden City

شهر ممنوعه از عجایب دنیا محسوب می شود. شهری که زمانی مرکز پکن بوده اما امروزه به یک موزه بکر و دست نخورده تبدیل شده است. در واقع این شهر یک قصر پادشاهی می باشدکه در وسط آب قرار گرفته است. قصری با ساختار سنگی و چوبی قرمز رنگش که هر ساله میلیون ها توریست را به خود جذب میکند.

شاید بتوان گفت که این شهر یکی از پیچیده ترین و بزرگ ترین قصرهای پادشاهی دنیاست و همچنین بزرگترین مجموعه دست نخورده کاخ از نظر معماری جهان می باشد.طراحی این شهر بازتابی فلسفی ، مذهبی و نمادی از عظمت و قدرت امپراطوری می باشد. در آن زمان رنگ زرد نماد امپراطوری بود که این رنگ را در سقف و بدنه این کاخ به وفور به چشم میخورد. تعداد قصرها و اتاق های شهر ممنوعه بسیار زیاد است. به اعتقاد پیشینیان اقامتگاه امپراطوران آسمانی دارای 10 هزار اتاق است و امپراطورانی که پسر امپراطور آسمانی بودند نباید تعدا اتاق هایشان از شمار اتاق های امپراطور اسمانی تجاوز کند. برخی از کاخ های این مجموعه در گذر زمان دستخوش آتش سوزی شده و یا تخریب شده که دوباره احیا و مرمت شده اند.

در اطراف این کاخ هیچ درختی وجود ندارد زیرا این درخت ها بلند شده و قدشان از کاخ بلندتر می شد و امپراطورها نمیتوانستند موجود زنده ای را بلند تر از خود و کاخ ببینند. از طرف دیگر برای امپراطورهای چین درخت حکم چوبه دار را داشت از اهمین رو نمیخواستند هیچ چیز ناراحت کننده ای را اطراف خود ببینند. زمین شهر ممنوعه از امنیت بالایی برخوردار است. زمین محوطه شهر از 15 لایه ملات تشکیل شده تا کسی توان نفوذ و حفر تونل به شهر ممنوعه را نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.