شهر لوون

شهر تاریخی بلژیک که شهری است در مرکز ایالت برایانت فلاندری، در کشور بلژیک قرار گرفته است و در فاصله 26 کیلومتری شرقی شهر بروکسل می باشد. شهر لوون یا لون جمعیتی به تعداد 90706 نفر را دار می باشد و 5663 کیلومتر مربع وسعت دارد.

این شهر همانند بسیاری از مکان های دیگر دارای دیدنی ها و مناطق بسیار مشهوری می باشد، مانند دانشگاه کی یو لوون بلژیک که از قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشگاه این شهر می باشد.

این دانشگاه با بیش از 550 سال قدمت در این شهر واقع شده است. هم چنین جمعیت لوون بالاترین سطح میزان تحصیلات را در مقایسه با سایر شهر های بلژیک دارد و بسیاری از دانشجویان بلژیکی پس از فراغت از تحصیل در همین شهر می مانند و مشغول کار و زندگی می شوند.

هم چنین این شهر از بخش مهمی از حیات اجتماعی شامل دانشجویان شهر تشکیل شده است. در واقع از سال 2001 میلادی به بعد بود که این چنین مقرر شد که همواره یک نفر به عنوان مسئول و نماینده امور دانشجویان  در شورای شهر حضور داشته باشد. نتیجه این اقدام، نزدیکی شهرداری با دانشجویان و مسائل آنها بود و سبب شد شهرداری همکاری ها و تسهیلات ویژه ای برای این قشر در نظر بگیرد. خدمات، اطلاع رسانی، و امکانات ورزشی این دانشگاه یکی از بهترین و ارزانترین ها در بلژیک می باشد.

اصطلاحا می گویند که این شهر دارای چهار شهر خواهر خوانده می باشد، شامل :

شهر لوون

شهر لوون

1. هرتوگنبوش, هلند
2. کراکوف, لهستان
3. لودنسشد, آلمان
4. رن, فرانسه

هم چنین این شهرهایی که در زیر مشاهده می کنید، با شهر لوون شراکت تجاری دارند :

شهر لوون

تصویری زیبا از شهر لوون

1. تاینان, تایوان
2. استلنبوش, آفریقای جنوبی
3. کریستیان سبیو, رومانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *