شهر دیدنی بورسا

در تور ترکیه و یا تور استانبول که به بسیاری از مناطق دیدنی آن جا رفته و از این مناطق دیدن خواهید کرد، از بین این زیبایی ها شهر بورسا یا بورسه را معرفی می کنیم که نام یکی از شهرها و مرکز استان بورسا در ترکیه است. این شهر چهارمین شهر بزرگ ترکیه است. شهری که در منابع ایرانی و عربی با نام به صورت بورصه آمده است. این شهر بسیار زیبا که شهری صنعتی می باشد ولی در عین حال به دلیل این که این شهر دارای فضای سبز و پارک های بسیاری می باشد، نیز آن را یشیل بورسا نامیده اند. در ضمن کوه اولوداغ فضای این شهر را احاطه کرده‌ است. مسجد معروفی هم در این شهر می باشد که قدیمی و تاریخی می باشد. این مسجد با نام مسجد سبز ترکیه مشهور می باشد و هم چنین مجموعه بزرگ قونیه در این شهر قرار گرفته است. حتی آیت الله خمینی دوران تبعید خود را در این شهر گذرانده است.

شهر دیدنی بورسا

گفتنی است که قدمت این شهر دیدنی به 4000 سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد. حتی در تاریخ امپراطوری عثمانی از این شهر به عنوان اولین پاینخت آن یاد شده است. هم چنین جای گفتن داردکه در طول تاریخ این شهر همواره مرکز تجارت ابریشم و ادویه جات بوده است و تا به امروز نیز این تجارت ادامه یافته است. این شهر که پایتخت بسیاری از تمدن ها بوده است امروزه پر از آثار تاریخی مختلف از دوره های مختلف می باشد. از جمله زیبایی ها و جاذبه های این شهر مساجد تاریخی ، کلیسا های تاریخی ، حمام های ترکی قدیمی و … می باشند که در گوشه و کنار این شهر قرار گرفته اند.

حتی از دیگر ویژگی های این شهر دیدنی را می توان داشتن مراکز خرید بزرگ و بازارهای متعدد دانست. حتی در مدت سال های طولانی این شهر محل تجارت بوده است و همین امر موجب شده است تا بازارهای فراوانی نیز داشته باشد. حتی می توان یکی از جذابیت های عمده در این شهر را که تورستهای فراوانی را به خود جذب می کند، ورزش های زمستانی معرفی کرد. آب و هوای این شهر زیبا و جذاب موجب شده است که در اطراف این شهر پیست های اسکی متعددی قرار داشته باشد که معروف ترین آن ها اولوداغ می باشد. این پیست های اسکی و هتل های 5 ستاره که خدمات عالی به مسافرین می دهند موجب شده است تا در ایام زمستان توریست های بسیاری برای استفاده از پیست های اسکی به این شهر سفر کنند. 

بورسا

در صورتی که مایل به سفر با این تور ترکیه می باشید، حتی امکان این که به صورت هوایی به این شهر مسافرت کنید هم وجود دارد، در ضمن می توانید از تمام فرودگاه های ترکیه بلیط تهیه کنید به دلیل این که از ایران پرواز مستقیمی به بورسا وجود ندارد. اگر مایلید برای اسکی به اولوداغ سفر کنید در تمام طول زمستان تورهای زمینی برای اولوداغ را می توانید تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *