شهر جرموک

جرموک شهری است در استان وایتس‌جور که واقع در جنوب ارمنستان می باشد و این شهر بسیار زیبا و دیدنی از شهرهای مورد علاقه گردشگران تور ارمنستان می باشد. در واقع جرموک دارای چشمه‌ های معدنی آب گرم و آبشار است و در زمان شوروی از تفریح‌گاه‌ های محبوب تابستانی محسوب می شده است. در طی سفری که با تور ارمنستان خواهید داشت، مطمئنا از شهر جرموک بازدید خواهید کرد که تولیدات آب معدنی زیادی دارد. نامی که از این شهر گرفته شده است، در ارمنی به معنی جای گرم می باشد. در واقع واژه جرم ارمنی و گرم فارسی هم ریشه هستند.

شهر جرموک

درباره موقعیت جغرافیایی این شهر این گونه باید عارض شد که در ارتفاع 2080 متر بالاتر از سطح دریا واقع است، در درون کوه Vayots Dzor ، در میان جنگل های پرپشت و تحت پوشش علفزارهای آلپی در ارتفاع 2500-3000 متر واقع شده است. حتی جنگل Jermuk پر از درختان بلوط و همچنین گیاهانی مثل گل رز، گلابی وحشی، آلو و درخت عرعر هم می باشد. حیواناتی مانند روباه، خرگوش و خرس نیز در این منطقه وجود دارد.

این شهر زیبا و توریستی پر بازدید که در شمال شرقی VAYOTS DZOR واقع شده است، طبیعت بی نهایت زیبای آن موجب داشتن هوای تمیز و چشمه آب گاز داری در این شهر شده است، شهری که هر ساله در تابستان باعث جذب توریست های فراوانی می شود. در واقع آب اشامیدنی آن دارای خواص درمانی است. حتی آب دری آن از زمان قرون وسطی تاکنون ادامه داشته است و متخصصان آب درمانی در این شهر و به خصوص در هتل ها موجود می باشد و ازدیرباز مورد توجه خاص و عام واقع شده است. اما نکته جالبی که در این باره می توان اشاره کرد، روش های درمانی بسیار موثر این آب می باشد. یکی دیگر از ویژگی های این شهر وجود چشمه های آب اشامیدنی در اقصی نقاط شهر است که دمای آن ها بین 30 تا70 درجه می باشد.

علاوه بر استخرهای آب گرم این شهر و زیبایی های جاده های آن که سر سبز می باشند، دیگر نقاط گردشگری در این شهر نیز می باشد که در حال حاضر در حال تبدیل شدن به یک مرکز مدرن گردشگری و خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین به نوعی مرکز شطرنج می باشد. حتی مسابقات شطرنج زیادی هر ساله در این شهر میزبانی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.