شهری زیبا در ترکیه، ازمیت

یکی دیگر از شهرهای زیبای ترکیه ازمیت می باشد که در طی سفر به ترکیه با تور ترکیه، می تواند خاطراتی شیرین را برای شما رقم بزند. این شهر که در ترکیه واقع شده است، با جذابیت هایی که در خود جای داده است باعث شده است از نقاط مختلف دنیا به این شهر زیبا و دیدنی بسیاری از گردشگران سرازیر شوند. این شهر را مرکز استان قوجاایلی می دانند. قوجاایلی یا قوجااِلی یا کوجااِلی نام یکی از استان‌ های ترکیه می باشد که به مرکزیت شهر ازمیت در آمده است. همان طور که درباره شهر توضیحاتی دادیم،باید بدانید که دلیل تعاریف از زیبایی این شهر به چه دلیلی می باشد؛ شهری که در کنار خلیج ازمیت یا به عبارتی خلیج باستانی آستاکوس قرار گرفته است که در دریای مرمره می باشد و نیز می توان روی نقشه آن را در ۱۰۰ کیلومتری شرق استانبول مشاهده کرد. این موقعیت شهر دوست داشتنی ذکر شده می باشد.

 

شهری زیبا در ترکیه، ازمیت

شهر جذاب و دیدنی که معرفی کردیم، در سال ۲۰۰۹ جمعیتی برابر با ۲۹۳٬۳۳۹ نفر داشته است. اما جمعیت استان قوجا ایلی به تعداد ۱٬۴۲۲٬۷۵۲ بوده است و این طور ذکر شده است که برخلاف دیگر استان‌ های ترکیه جمعیت این استان در متون به طور کامل در منطقه کلان‌ شهری آن به حساب آمده‌ است. دیگر نکته جذاب از این شهر دیدنی را این طور باید یادآوری کرد که از شهرهای مهم صنعتی ترکیه می باشد و هم چنین دارای پالایشگاه و کارخانه‌ های بزرگ کاغذسازی و سیمان هم می باشد. حتی در زمین‌ لرزه‌ای که در ۱۷ اوت ۱۹۹۹ در این منطقه رخ داد باعث شد که در حدود ۱۸ هزار نفر از مردم این شهر به دلیل این اتفاق جان دهند.

Fevziye_Cami-ezmt

پیشینه این شهر تاریخی و زیبا که در گذشته نیکومدیا نام داشته است، و در سال های 286 تا 324 بوده است که جز خاوری ترین و مهم ترین شهر در امپراطوری روم به حساب می آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.